Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szeretnék vitorlázógép pilóta...

Szeretnék vitorlázógép pilóta lenni, hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Nem kell nagyon szájbarágós válaszokat adni, már több éve tervezgetem, sokat olvastam ezekről, imádom a repülőgépeket!

Most 15 éves vagyok, jövő áprilisban leszek 16.

Mit tegyek most? Hívjak fel oktatókat és ők megmondják mit csináljak?

Tudom, időpont is kell Dr. Melles Imrénél Pesten, a repülőorvosi rendelőben, ahol minősítést kell szerezzek.

Itt már muszáj betölteni a 16-ot? Az elméletet el lehet kezdeni úgy, hogy még nem vagy 16? Azt olvastam, hogy az elmélet télen van a gyakorlat meg nyáron. Most akkor én mit csináljak, mert mire betöltöm a 16-ost akkor lesz nyár. Meg kellene várnom a telet?

Magán oktatót keressek fel, vagy valamilyen összetettebb pilótaképző intézményt?


Egyébként célom az ATPL vizsga és egy légitársaság. Sajnos a nyíregyházi főiskolára nem vesznek fel sok tanulót erre a karra. Ha nem vesznek fel mit tegyek? Tudok jelentkezni valamelyik külföldi társasághoz pilótaképzésre? De nem csak típusátképzésre gondolok, hanem ha PPL vizsgával mennék lenne-e képesítés ATPL-re?


Összegezve: 15 éves vagyok, pilóta szeretnék lenni, nyelvvizsgám nincs (gondolom ez kellene ha külföldre jelentkeznék).


2009. nov. 5. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdemes most belevágnod. 16 évesen kezdhetsz egyedül repülni, de előtte már elkezdheted a kiképzést.


Nézd meg ezt:


[link]


Az ATPL még ráér, először fújjon el a feneked alatt a szél, azután majd ráérsz tervezgetni!


Remélem tavasszal találkozunk! ;-)

2009. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Nekem egy kicsit messze van Dunakeszi, Füzesabonyban lakom (Heves-megye)...

Hol lenne számomra a legközelebbi klub?

2009. nov. 5. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyöngyös

[link]


Vagy Eger

[link]

2009. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link] árak: [link] files/price_list_2009.pdf


Oxfordi suli, ide C1 -es felsőfokú angol kell (ott is plusz költségért megtanítanak), ATPL -t szerzel, és automatikusan A Bristish Airways -nél elhelyeznek. A kurzust a HSBC hitelezi, majd levonják késöbb, amikor ezt egy pár év alatt visszafizeted: 20 300 000HUF -ról van szó

2009. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
vitorlázógép-pilóta tanfolyamon
2009. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De gondolom erre az oxfordi sulira nehezebb bejutni mint a nyíregyházira, nem?

Mit szokott az csinálni, aki ATPL vizsgát akar, de nem vették fel nyíregyre és nem akar milliókat fizetni?

2009. nov. 6. 10:15
 7/8 anonim válasza:
Én Miskolcon szoktam de még nem töltöttem be a 15-öt :(
2010. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azóta mi a helyzet? Mi lett ebből az egészből? Kíváncsi vagyok:)
2017. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!