Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamion vezetési idő, egymás...

Atesz46 kérdése:

Kamion vezetési idő, egymás után lehet 4-szer 10 óra?

Figyelt kérdés
GKI-n azt mondták igen pl szombat, vasárnap, hétfő, kedd, mert ez 2 hét és ugye heti 2-szer lehet, ez is egy hét az is egy hét, de én úgy tudtam a 6*24-en belül se lehet 2-nél több 10-es vezetés vagy 3 9-es pihi (ha nem osztott), szerintetek?

2013. szept. 23. 15:43
 1/6 A kérdező kommentje:
a végén 3-nál több 9-es pihi akart lenni
2013. szept. 23. 15:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Szombat vasárnap csak ülhetsz a kamionban, de nem vezetheted, mert mindenütt kamionstop van.
2013. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, te szerinted, tedd hozzá. Mert egy rakat országban nincs stop. Meg vannak olyan járművek, hűtős, dögös, stb. ami mehet tilalomban is.


De a kérdéshez: szombat, vasárnap, hétfő, kedd az bizony egy hét tachográf szempontból. És nem lehet egy héten négy napon 10 - et vezetni. Úgy lehetne, hogy péntek, szombat, vasárnap 24 pihenő, hétfő, kedd. Négy nap, minden a négy napon 10 - et mentél, de már más - más hét.

2013. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi én is így tudtam h csak ha van közte min 24, érdekes ez a GKI oktatás :D előzőhöz szólva hűtős romlandó szállításnál használom a hétvégét meg ha késésbe vagyok csehbe vasárnap
2013. szept. 23. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg heti kétszer vezethetsz 10 órát. Itt felmerül a kérdés, hogy jutsz el oda, hogy szombat-vasárnap ennyit vezess? Ha hétfőn pihensz, majd a hátralévő időben lenyomod az 56 órát, akkor hétfőn megint állnod kell, nem kezdheted meg az új hetet.

Szerintem, ha péntek estig állsz és szombaton kezdesz 2*10 órával, akkor nem szombattól indul a hét? ( ez a "hét fogalom, nálunk akik mehetünk éjjel nappal, hétvégén kicsit félreértelmezhető, nem úgy mint a ponyvásoknál,billencseknél stb... ). De nem lennék biztos benne, hogy négy egymást követő 10 órás vezetésért a BAG tiszttől írásos dicséretet kapnál :)


Olvass bele ebbe, biztos van benne valami okosság:

[link]

2013. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, igen a hét fogalma :D NKH-nál azt mondták lehet mert a hét fogalma itt naptári hét és hétfő másik hét már, de nem mernèk így BAG kontroll elé àllni
2013. szept. 25. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!