Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem tudom menni a parkolási...

Nem tudom menni a parkolási büntetés, hogy fizessem be?

Figyelt kérdés

Barátommal kirándultunk, de sajnos nem vettük észre hogy fizetős a parkoló, és mire visszamentünk megbüntettek. volt benne egy csekk is,, ami meg van címezve, de nem irták rá a bírság összegét. egy másik papíron volt, ami sajnos nincs meg. arra emlékszem hogy 15 nap volt a határidő, ez holnap jár le, bár ha 15 munkanap akkor még van pár napunk, de nem tudom...


a lényeg hogy ma rákerestem a cégre, felhivtam de nem él a telefonszám igy nem tudtam meg az összeget.


barátom külföldi állampolgár, és az autója is külföldi rendszámú volt, de ugye én akartam befizetni a díjat, de igy nem tudom, viszont nem akarom hogy még nagyobb büntetést kapjunk :(


valakinek vmi ötlet?


2013. okt. 1. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csekélységnek érzed, de fontos lenne hol várakoztatok és milyen várakozási díj volt ott!

Ugyanis a pótdíj összege ugyanis nagyban függ a várakozási díjtól!


Ferencvárosban pl. így néz ki:

[link]


Debrecenben pl. ha 15 napon belül fizeted be, akkor csak az egy órai díj háromszorosát kell kifizetni.


Szóval, hol voltatok, és mennyi volt az óradíj?

2013. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szia. esztergomban voltunk bazilikán meg több helyen, valahol a belvárosban kaptuk a büntetést. de nem tudom mennyi volt ott a díj. annyira emlékszem hogy 2000 ft-ot nem haladta meg a büntetés, lehet 30 ft-al volt kevesebb lehet 300-al, sajnosn nem tudom.


barátom sem emlékszik, akkor sem érdekelte őt, azt mondta hogy ő külföldi állampolgár, és az autó is, úgysem tudják megbüntetni. de én félek hogy ez nem így van, és még többet postáznak majd ki neki.

2013. okt. 1. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van a barátodnak, hogy nehezen behajtható külföldieken a városi parkolási pótdíj!


Mindenesetre ezt találtam neked, igaz csak bulvár, de lehet alapja:


Az esztergomi polgármester két hónapja díjmentessé tette a parkolást, az önkormányzat cége viszont egy idő után önhatalmúlag végigbüntette a város fizetős helyein álló autókat. Azóta újabb front nyílt Tétényi Éva és a város képviselő-testületét megtöltő Fidesz-frakció között.


[link]

2013. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na meg ezt is találtam:


A várakozási díj megfizetésének

elmulasztása, illetıleg a díjfizetéssel

fedezett várakozási idı túllépése esetén a

fizetendı pótdíj mértéke:

a) az I. övezeten belül

- a hétköznapon történt pótdíjazás

esetében a pótdíj kiszabásának napját

követı 15 napon belüli befizetés esetén

2.640,- Ft, 15 napon túli befizetés

esetén 9.600,- Ft;

- a hétvégén történt pótdíjazás esetén a

pótdíj kiszabásának napját követı 15

napon belüli befizetés esetén 1.440,-

Ft, 15 napon túli befizetés esetén

9.600,- Ft;23*

b) a II. övezeten belül

- a hétköznapon történt pótdíjazás

esetében a pótdíj kiszabásának napját

követı 15 napon belüli befizetés esetén

1.760,- Ft, 15 napon túli befizetés

esetén 6.400,- Ft;

- a hétvégén történ pótdíjazás esetén a

pótdíj kiszabásának napját követı 15

napon belüli befizetés esetén 960,- Ft,;

15 napon túli befizetés esetén 6.400,-

Ft;23*

c) a Tópart utcában

- a pótdíj kiszabásának napját követı

15 napon belüli befizetés esetén 660,-

Ft; 15 napon túli befizetés esetén

2.400,- Ft;


[link]


Ez a gugli maga a csoda!

2013. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, kerestem, és a cikket meg is találtam, de az már 2 hónapos, azóta sehol sem irják hogy most mi van :S
2013. okt. 2. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyikre gondolsz az ingyenes parkolásra, vagy a pótdíjak mértékére?
2013. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!