Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehetséges-e ez a jogosítványo...

Lehetséges-e ez a jogosítványommal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tavaly szereztem meg az "M" kategóriás vezetői engedélyemet, amint lehetett, 14 évesen. Mivel az "M" kategória tudtommal nem nemzetközi kategória, így nem mehetek vele ki külföldre (a magyar szabályok szerint). Idővel azonban megjelent az "AM" kategória, ami ugyan azt tartalmazza, mint az "M", tehát ugyan azt a motort vezethetem, ugyan annyival stb... azonban ez már nemzetközi, tehát külföldre is mehetek vele.


Lehetséges-e, hogy ezek alapján becseréljem az "M" kategóriás jogsimat "AM"-re? Igazából jártam már többször is külföldön így is, szerintem egy külföldi rendőrt (szlovák) nem is érdekelné, hogy nem nemzetközi, ha a többit rendbe találja, de azért mégis csak jó lenne, ha lenne. Pont a magyar-szlovák határnál lakom és több ok miatt is járnék át vele odaát. Van erre valamilyen lehetőség?



2013. nov. 9. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
16 évesen mehetsz külföldre.
2013. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
47%
Nálunk(Szlovákiában) a 15éves kortól megszerezhető AM kategóriával nem lehet külföldre menni
2013. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1: ,,Bármely nemzeti kategória csak belföldön történő járművezetésre jogosít." Akkor most mi az igaz? Amúgy külföldön mennyire foglalkoznak vele, hogy most nemzeti, vagy nemzetközi kategória?
2013. nov. 9. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Besétálsz az okmányirodába, aztán 4000 Ft. ellenében kicserélik AM-re, aztán ha már betöltöd a 16-ot, mehetsz vele külföldre!

A másik probléma az, hogy - ha jól tévedek - az összes szomszédos országban rendszám kötelesek a segédmotoros kerékpárok is, így lehet hogy a rendszám nélküli motor miatt adódnának gondok külföldön!

2013. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Harkonnen köszönöm a választ! Amint lesz rá időm kicserélem. A rendszám szerintem nem számít, ha csak átmegyek, legalábbis remélem. Ezt az egész rendszert hülyeségnek tartom. Mi a fenéért kell még 2 évet szenvednem belföldön, amikor határvárosban élek, amikor egy-két táblát leszámítva a KRESZ is ugyan az? Elegem van már a rengeteg jogszabályból. Így is átjárok, a határon imádkozok, utána meg kerülöm a forgalmas utakat. Jött már velem szembe párszor rendőr, de még nem állítottak meg :)
2013. nov. 10. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!