Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bemérhetett a trafipax?

Bemérhetett a trafipax?

Figyelt kérdés
A 8-as főúton építkezés miatt kiraktak egy 50-es táblát, (amit alig lehet látni)oda beálltak a zsaruk trafizni. Én most találkoztam vele először le is lassítottam, de ez pont egy forgalmas kereszteződésben van, ahonnan folyamatosan sorolnak be az autók. Muszáj volt felgyorsÍtanom 60 fölé, mert mellettem egy kamion nem tudott besorólni, így a tempómmal akadályoztam volna a forgalmat.Látván a helyzetet akár meg is érthették volna, de nem hiszem.
2009. nov. 19. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen "megértést" nem kell elvárnod,a rendőrség nem azért traffipaxoz,hogy aki gyorsan ment azt "megértse".Ha lefotóztak az autó tulaját megfogják büntetni és azzal kész az ügy.Büntetőpont nincs ilyenért.Jelenleg két gyorshajtási eljárás folyik az egyik autóm kapcsán ellenem,már minden információt tudok ,mellékelek egy bünti táblázatot is.

[link]

2009. nov. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50-es sebességhatárnál 65km/h-ig nincs büntetés! Valamennyit a kilométeróra is csal, általában minden autóban picit többet mér. Ha valóban csak 60-nal mentél nem lesz büntetés, de esetleg, ha a kamion takarásában voltál, akkor sem igazán tudnak bemérni.
2009. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát 60 körülinél még nem "kattant" az, sztem nem mértek be, de a 8-as úton vigyázz, mert nagyon rafinált egy út, több helyen is kereszteződéskenél (ahol sokunk szerint smemi nem indokolja, szivatásra viszont kiváló) a nagy semmiben hirtelen ki van téve egy 80-as tábla pl, amikor mész 110-130-al, na meg ki mennyivel, de vigyázz, mert ráadásul vannak szakaszok, ahol meg úgy el tudnak bújni, hogy észre se veszed őket !

de sztem most nem mértek be ...ez nem az a sebesség, amire vadásznak

2009. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szerinted nincs büntetés ha 50 helyett 65-el mész!! én így voltam még nyáron,határeset volt mert ha 66-al megyek akkor már odavágták volna a 30ezret de a 65-re is kaptam 7ezer valamennyit!!
2009. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 km/h-val való túllépés esetén is MEGVALÓSUL a gyorshajtás. Az 50 helyett 65 km/h-s határ viszont csak a közigazgatási bírságra vonatkozik. Ha a rendőr lemeszeli, akkor a szabálysértési eljárás LEFOLYTATHATÓ ennél alacsonyabb túllépés esetén is. Akkor viszont NEM alkalmazható a közigazgatási bírság, tehát jóval kevesebb lesz a büntetés. És szabálysértés esetén a TÉNYLEGES sofőrt kell eljárás alá vonni.
2009. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Igazad van elvben, de ez a "szabálysértési eljárás" nagyon ritka, mert nem nagyon állítgatják meg a népeket.
2009. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!