Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zöld gyalogosátkelőn miért...

Minecodus kérdése:

Zöld gyalogosátkelőn miért jönnek át az autók?

Figyelt kérdés

a városban 2 ugyanolyan négyes kereszteződés van, az egyiknél(gyalogos voltam) zöld lámpánál átmehettem, minden másik lámpa piros.

A másiknál a lámpám zöld, és mégis keresztülvágtak a kocsik.

Miért? Nekem volt zöldem de ezekszerint nekik is?


2013. nov. 21. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Néha a kanyarodó autóknak és a gyalogosoknak egyszerre van zöldjük, de ilyenkor a gyalogosoknak van elsőbbsége a zebrán.
2013. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jajj de jó, egy busz rám is dudált, majdnem nekemjött.

Ha nekem volt elsőbbségem, megnézem menetrendbe melyik busz volt, és megfosztom állásától a kis türelmetlen sofőrt.

2013. nov. 21. 20:17
 3/9 A kérdező kommentje:
ben*
2013. nov. 21. 20:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Ilyen türelmetlen jancsik okozzák a baleseteket
2013. nov. 21. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Meg az olyanok, akik nem ismerik a Kreszt. Mint pl. te.
2013. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

"Ha nekem volt elsőbbségem, megnézem menetrendbe(n) melyik busz volt, és megfosztom állásától a kis türelmetlen sofőrt."


Gratulálok, jó állampolgára vagy Orbánisztánnak!

:(


A buszos biztos nem véletlenül volt türelmetlen, a magadfajták szoktak andalogni az átkelőn, miközben facebook-oznak a telefonjukon...

2013. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Speciel ennyiért ki nem rúgják a sofőrt, de szerintem nagyon helyes, ha jelzed a közlekedési társaság felé, ha alkalmazottjuk nem megfelelően végzi a munkáját. Ezzel is teszel valamit az utak biztonságáért.


Egy dologra kérlek: légy tényszerű és csak akkor írj a cégnek, ha biztosan tudod, melyik járat volt az és hogy ki hibázott.

2013. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A KRESZ nem azt írja, hogy a dudát fenyítésre, zavarásra használjuk, hanem a vészhelyzet elkerülésére, figyelmeztetésre.

A vonat sem azért dudál az átjáró előtt, hogy megijesszen.


Ergo


Lehet, hogy a sofőr későn vett észre (párás ablak, holttér az ablak oszlopa miatt, szembe sütő nap, este voltál sötét kabátban stb) és így kívánta felhívni a figyelmed, hogy nem átlósan kéne használni a zebrát, nem futva és nem andalogva. Természetesen volt sűrgető jellege, de az is lehet, hogy nem is neked szólt.


20 éve egy nénit a jobbra kanyarodó busz első kereke palacsintává lapított a Fogarasi-Vezér u. kereszteződésében, mert még akkor is gyalogolt a zebrán amikor a busz már megkezdte a fordulást. Természetesen a sofőr volt a hibás. A néni belei meg szépen gőzölögtek még fél óra múlva is.

2013. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én ismerem a kreszt, csak meg akartam bizonyosodni hogy jól-e. Ezek szerint jól. Megnyugodhatsz, nem facebookoztam, gyalogosként felvettem szemkontaktust, és ráléptem a zebrára.Félúton jártam, amikor elindult a busz.Nem értettem mi a francot akar... Rengetegszer hallani hogy árokba szaladt, felborult egy busz.Na azokat a baleseteket és az ilyen sofőrök csinálják.Emberek élete függ tőle, és nem képes várni kb 5 mp-t?
2013. nov. 23. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!