Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha Budapesten taxival megyek...

Ha Budapesten taxival megyek át egyik kerületből a másikba az mennyibe fog kerülni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Honnan tudjuk?

Nem kerületre mérik, hanem távolságra, állásidőre. Kerületből kerületbe lehet menni 8 méter úttal is és 88-is (ha megautóztat).

2013. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vasárnaptól él az új taxirendelet a fővárosban. Budapesten mostantól fix tarifákkal fuvarozhatnak: alapdíj 450 forint, ezenfelül kilométerenként 280 forintot, várakozásnál pedig percenként 70 forintot kell fizetni a taxisoknak."

2013. szeptember 01.

[link]

2013. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Bulémiás Makimajom!


Gondoltam szólok, hogy több olyan magyarországi város is létezik, ahol a taxik zóna alapján számláznak (zónán belül x összegért bárhova, egyikből a másikba meg y tarifáért), ezért ne fikázd a kérdezőt! Nem mindenki van tisztában Tarlós rendeleteivel...

2013. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
sajos ez útfüggő, de a pesti taxisok kitesznek magukért, gyakorlatilag a 80 % átkúr, készülj rá...Elvileg fix tarifások, de ott lopnak meg ahol tudnak..persze lehet savazni, cáfolni, de ez tény, az ellenőrzéseik is ezt mutatják..Guruló koldusok, ez tökéletesen rájuk illik..Sztem tömegközlekedve sokkal jobban jársz, és olcsóbb is..persze lassabb, bár ez sem feltétlen igaz..Honnan hova mennél, ha nem titok?
2013. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%

Egyik kerületből a másikba.

Baranyából ha Tolnába megyek, vagy ha Szabolcs Szatmár Beregbe, akkor is egyik megyéből mentem a másikba.

2013. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
valami gond lehet nálad....Szóval nem mindegy melyik kerületből mész a másikba, mert nem mindegyik szomszédos mindegyikkel, de ha szomszédos se mindegy, mert távolságfüggő. Leírom, hogy megértsd, mert látom nehéz: ha közel vannak egymáshoz, akkor kevesebbe kerül, ha távolabb akkor többe. Így érthető? De szerintem azt se tudod hova akarsz menni, csak egyik kerületből a másikba..Mi lenne, ha átsétálnál?
2013. dec. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!