Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti veszélyeztetés?

Közúti veszélyeztetés?

Figyelt kérdés

Tisztelt fórumozók.

Nem olyan rég közúti balesetet okoztam.Én egy elsőbbség adás táblánál megálltam "talán elősször életemben" szétnéztem egyenesen áthaladtam majd mikor már majdnem kiértem a kereszteződésből egy biciklis oldalról belémjött.Nagyon fájlalta a derekát és a feje is megsérült.Mentőt hívtam hozzá.Később kiderült,hogy csak horzsolások 8 napon belüli sérülés lett rajta.Kijöttek a rendőrök,nyomozók helyszineltek majd elmentek.Majd kb egy hónap múlva kaptam egy büntetést,60000-Ft és két hónapra eltiltás a vezetéstől.Ezzel az a gond,hogy 48000-Ft-ot keresek és a munkámhoz nélkülözhetetlen az autó,de nem ez bosszant.Szerintem a rendőrség nem vett figyelembe egy-két részletet.

Én azt elismerem,hogy nekem volt táblám és elé hajtottam.Ez tény,de én nem láttam a biciklist mikor elindultam.Kb 5 km/h-val haladtam.Ezt bizonyítja a 5cm-es féknyom.A biciklis tudom,hogy sietett mert mondta,hogy 1 órás késésben van a munkahelyéről,egy nagyon passzos kabát volt rajta jó mély zsebbel,mégis a telefonja nem a baleset oldalán a zsebében,hanem a kocsi másik oldalán tőle kb 2 m-re landolt.Egy cm-féknyomot nem hagyott a bicikli.A kereszteződést fél méter híján elhagytam,az autó oldala volt behorpadva,én már csak arra rémültem fel,hogy valami csattan a kocsi oldalán.Én nem akarok vádaskodni.Nem a stílusom,de szerintem egy pár tény nem lett figyelembe véve.Így meghallgatást kértem.

A kérdésem az lenne,hogy tudok e változtatni bármin is a büntetéssel kapcsolatban?



2014. jan. 5. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Nem világos, hogy fényes nappal vagy sötét volt-e, de ha esetleg nem is volt kivilágítva a bringa, akkor sem hiszem hogy csökkentenék. Maximum a kerékpárost is megbüntetik.


Ha annyira nélkülözhetetlen a munkádhoz a kocsi, akkor ezt megpróbálhatod megbeszélni velük. De ha autóval jársz, akkor a 48e forint nettó keresetet nem nagyon fogják elhinni.

Szóval meg lehet próbálni kérni a meghallgatáson csökkentést az eltiltásra, de ne nagyon reménykedj.

Egy ismerősöm például majdnem elsírta magát a rendőrségen az előadónak, hogy ő mennyire keveset keres, ne büntessék meg 40e-re (ez évekkel ezelőtt volt). Úgyhogy lecsökkentették 30e-re a büntetését - és két hónap helyett 3-ra tiltották el.

2014. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én még be is pisilek ha kell,de nem azt akarom,hogy őt büntessék.Még,ha úgy is gondolom,hogy "ö is hibás volt" hanem,hogy mérsékeljék

Egyébként fényes nappal pont 1 óra

2014. jan. 5. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha fényes nappal nem veszel észre egy bringást akkor ott nagy a baj. Nem hinném,hogy 50-el tepert mert lekéste a tour de franc-ot. A többi körülmény lényegtelen.


De ! Nyugodtan kérhetsz mérséklést vagy részletfizetést . Ha nem adják meg,akkor egyszerűen nem fizetsz és felszólítás után,végül letiltják a béredből a büntit,ami ugyanaz mintha részletfizetést adtak volna és megint jobban jársz.

Ha az eltiltást nem engedik el akkor vagy megkérsz valakit hogy vezessen helyetted ,vagy kockáztatsz ,hogy nem futsz bele közúti ellenőrzésbe.

2014. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mint mondtam.Mikor én elindultam a biciklis NEM VOLT OTT.Másnap megnéztem,ha az A oszlop kitakarta akkor is a kereszteződéstől kb 20-25 m-re kellett lennie.Kérdés,ha elém 25 m-en belül elém hajt egy állat "én" mi a caflangos,tajtékos isten nyiláért nem tudok én megállni 25 m-en belül!
2014. jan. 5. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Beláthatatlan kanyar volt? Holterekbe meg be kell nézni. Vagy valami teleportáló ufobringás lehetett. Van ilyen ,hogy kihagy az ember agya ,ez van. Van hogy én is keresek valamit és ott van az asztalon de nem látom.

3mp alatt át lehet menni egy 1x1 sávos kis kereszteződésen. 3 mp alatt egy átlagban 20-al menő bicaj kb 16 métert tesz meg. Tehát mikor elindultál már 20 méteren belül volt.

2014. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napkiraly ***** válasza:

Túl lassan mentél át.

Sírhatsz nekik, de nem biztos hogy megszánnak. Jobban jársz, ha kérsz rá egy részletfizetést, a kocsi meg benzinnel megy

2014. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!