Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tahograffal kapcsolatban,...

Tahograffal kapcsolatban, lemeszeltek kaptam egy pecsétes korongot, az a baj, hogy vasárnaponként nem dolgozom, így nem tudok korongot se cserélni arra a napra, hogyan bizonyíthatom, vagy mi ebben az esetben a tehendő?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
a cegnek kene adni minden napra,amikor nem dolgozol szabadsagos papirt,ezzel bizonyitod,hogy nem dolgoztal.
2014. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal heti 2 korongot, a hátlapján te is igazolhatsz pihenőt ha kihúzod.
2014. jan. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit akarsz bizonyítani? Azt, hogy vasárnap nem dolgoztál? Elég zavaros amit írtál.

A 24 óránál RÖVIDEBB időszakot kézzel a korong hátulján lehet igazolni, az ezt meghaladó időtartamot a munkáltató által géppel kitöltött tevékenységigazoló lappal (szabispapír) kell igazolni. Miután az AETR szerint egy héten maximum 6 napot dolgozhatsz, hat nap után tartanod kell legalább egy csökkentett heti pihenőt (min 24 óra), illetve kéthetente LEGALÁBB egy alkalommal kell tartanod heti pihenőidőt (min. 45 óra), így ezt az időszakot -amennyiben nem az autóban töltöd- tevékenységigazoló lappal tudod igazolni.

Ha viszont a pecsételt korongot akarod "kicserélni", az a lehető legnagyobb baromság, mert a pecsételt korongot soha többet senki nem fogja ellenőrizni, mivel a pecsét igazolja, hogy már ellenőrizték. És nem is büntethetnek érte, ha gázos a korong, mert mondhatod azt, hogy már megbüntetett az aki pecsételte. És mivel helyszíni bírságot szabott ki, nem volt eljárás, tehát nincs határozat sem, mert elismerted a helyszínen, így nem indítanak közigazgatási eljárást.

2014. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
IGen eddig ha bajos volt a korong, akkor kaptam egy 30 napra szoló szabadságos papírt, dee így mivel van egy pecsétes korongom ezt nem lehet meg tenni. Mivel még nem voltam ilyen helyzetben nem tudom mi a teendő, vasárnap nem dolgozom, szombat 4 körül szoktam vissza érkezni a céghez ahol leteszem az autót, és csak hétfő reggel 7 kor indulok, ez az időszak több mint 24 óra így ha be is teszem a korongot szombaton azt vasárnap ki kellene cseréljem mikor lejár a 24 óra. Szóval erre a szombat és hétfő közti időre kellene nekem valami amivel bizonyíthatom, hogy pihenésen voltam.
2014. jan. 15. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!