Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabad a rendszámtáblát a...

Szabad a rendszámtáblát a szélvédő mögé tenni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 18. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szabályosan nem.
2014. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyárilag kialakított helyen lehet.


Szabad oda tenni rendszámtáblát, s az bármit tartalmazhat. De a jármű azonosítására nem alkalmas.

2014. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dörmögő ***** válasza:
100%

Nem.


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet


27. § (1) A jármű - az e célra kialakított helyre - a jogszabályban előírt hatósági jelzést feltüntető táblát (rendszámtábla, azonosítási tábla) kell felszerelni.

2014. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem!
2014. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem
2014. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy Dörmögő írja: a rendeletben meg van határozva az is, hogy ez a gyári hely hol lehet, magasságtól függően maximum hány fokban lehet/kell dönteni a rendszámtáblát és mindent - magyarul le van írva egyértelműen, hogy hova szerelheted, ennek pedig a gyári rendszámfészkek általában megfelelnek.
2014. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 petizacc ***** válasza:
50%
Nem szabályos!
2014. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
értem... köszcsi, ... azért kérdeztem, mert reggel arra mentem ki az autócskámhoz, hogy a rendszámtábla a földön hever, szép kis horpadással a közepe táján, műanyag keret kitörve. Valamely kedves szomszéd vonóhoroggal nekitolat, majd elhajtat boldogan és büszkén :( Ennyi :( ...ha nem én érek oda előbb, akkor valaki (akár gyerek viccből) elviszi a rndsztáblámat, akkor most kb 100 000 Ft károm lenne! TE MIT csinálnál?
2014. jan. 19. 09:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, így már értem mért kérdezed. Javaslatom: büntető feljelentést tehetsz rongálás miatt, és ha volt esetleg egy ipari kamara, amelyik működött is, akkor kb. 2-3 százalék esély van is rá, hogy megtalálják...De ha a rendőrségen felveszik a jegyzőkönyvet, az sem pótolja a rendszámot. Próbáld meg valahogy rögzíteni (drótok, madzagok) aztán vidd szerelőhöz, sajnos egyáb választásod nincs.
2014. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Dörmögő ***** válasza:
82%
Szerintem csak valahogy tedd vissza a rendszámot, és ne tegyél feljelentést. Talán megtalálnák a károkozót, de neked is többet kellene járkálnod az ügyben mint amennyit valójában ér az egész.
2014. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!