Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki a MÁV bemondóhangja Vidéken...

Ki a MÁV bemondóhangja Vidéken (Budapesten kívül)?

Figyelt kérdés

Azzal tisztába vagyok, hogy a Budapesti (és a Budapesthez közel lévő városokban Rábai Balázs a bemondó. Távolabb, pl Székesfehérvár után már egész más a hang (mellesleg sokkal jobb és érthetőbb) Sopronban, Szombathelyen, Sárváron... Szinte az ÖSSZES városban ahol MÁV van és nem Budapest.

http://www.youtube.com/watch?v=3CUwqO_2Zk4

Itt egy példa. Ez kinek a hangja?


2014. febr. 3. 18:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2014. febr. 3. 19:11
 2/11 Nagy Banyapók válasza:
Na, ő Rábai Balázs :)Pesten a Keletiben, meg talán a Déliben Szalóczy Pál hangja van.
2014. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást. :) Budapest Kelenföldön is Szalóczy van?
2014. febr. 3. 19:27
 4/11 Nagy Banyapók válasza:
Igen, Kelenföldön is az ő hangja van. Sőt, még a budapesti metróban is a földalattit kivéve (meg néhány éve az M3-nál is egy női hang volt, de kezdik megint visszaállítani Szalóczy hangját).
2014. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Még 1 kérdés :) Mért van az, hogy a Nyugati Pályaudvaron egyedül (Bp-en belül) nem Szalóczy hangja van?

Mitől függ ez hogy ott pont nem?

(Úgy tudom, ott is Rábai van, de nem vagyok benne biztos.)

2014. febr. 3. 19:34
 6/11 Nagy Banyapók válasza:

A Nyugatiban valóban Rábai hangja van, hogy miért, azt nem tudom. Szerintem az eredeti Szalóczy-féle már régi volt, és ezért újítottak. De csak hogy érezd a különbséget:


http://www.youtube.com/watch?v=8IF34LqA8ak

és

http://www.youtube.com/watch?v=RueU_3MCgwM

2014. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rábai jobban tetszik, de csak azért, mert sokkal lassabban mondja, mint Szalóczy. Ő nagyon hadar néha, viszont a metrónál ő a kedvenc :D

Köszi !

2014. febr. 3. 19:44
 8/11 Nagy Banyapók válasza:
Szívesen! :)
2014. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zenefalo válasza:
A Keletiben Mátyus Kati hangja hallható,legalábbis 2016 óta rendszeresen járok oda, és mindig az ő hangját hallom.
2018. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Üdv!


Budapest Keletiben, Budapest Déliben és Budapest Kelenföldön Mátyus Kati hangja hallható.

A Nyugati Pályaudvaron és néhány vidéki városban Rábai Balázs, de a legtöbb vidéki városban és faluban: Tatabánya, Tata, Győr, Komárom, stb. még mindig Szalóczi hangja hallható.

2019. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!