Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehetek-e repülőgép pilóta ha...

Lehetek-e repülőgép pilóta ha cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi milyen lehetőségeim vannak ilyen pályán.

2014. febr. 6. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem. A cukorbetegek időnként elájulnak. Ez természetesen kizáró ok.


De mint pilóta, megnyugtatlak, nem sokat vesztesz. Hihetetlenül sok pénz és kapcsolat igényes..

2014. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

1-es: én cukorbeteg vagyok, sose ájultam el. Ahhoz rendezetlen vércukroknak kell lenni. Normál esetben az ember hamar megérzi az alacsony vércukrot, és nem ájul el.


Szóval köcsögség, hogy nem lehet még jó leletekkel se...

2014. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudom, testvérem is cukorbeteg. Kiváló gyógyszerek vannak ma már.


De ez olyan dolog, amit nem fogsz tudni kijátszani, a kartonodban minden benne van, elsőosztályú légiegészségügyin rendesen átnéznek.

2014. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel senki se lehetne, hiszen bárki el tud ájulni...
2014. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Cuki vagy, ha ez az első igazságtalanság az életben, amivel találkozol..


Az élet ilyen.

2014. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bleeh nem vagyok cuki, és nem ez az első.
2014. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint jelen pillanatban a "Commission Regulation (EU) No 1178/2011 " című/számú EU-s "iromány" az irányadó az egészségügyi kérdésekben, ebben pedig az szerepel, hogy:


MED.B.025

"...(c) Diabetes mellitus

(1) Applicants with diabetes mellitus requiring insulin shall be assessed as unfit.

(2) Applicants with diabetes mellitus not requiring insulin shall be assessed as unfit unless it can be demonstrated that

blood sugar control has been achieved."


Szóval alkalmas lehetsz ha bizonyíthatóan inzulin nélkül stabilan tartható a vércukor-háztartásod. Hogy ez mit jelent, azt én nem tudom megmondani, de a NKH légügyes részlege, mint országunk légügyi hatósága meg tudná válaszolni pontosan.

Ugye az sem mindegy mit szeretnél, mármint pontosan mit repülni. Azt tippelném, hogy pilóta alatt az utasszállítót érted - na pont arra a legszigorúbbak a követelmények... Ugye egészségügyi alkalmasságból is van több csoport, a saját kisgépedet sokkal lazább követelmények mellett is repülheted, míg ha több/sok ember bízza rád az életét azt azért komolyabban veszik.


Itt a két link, mindkettő angol:


[link]


[link]


Illetve a magyar hatóság az nkh.hu oldalon.

2014. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor II.-es típussal lehetnek repülőgép pilóták? :D
2014. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 - annyit tudok, ami oda le van írva. Hogy mi a pontos követelmény, hogyan kell bizonyítani a megfelelőséget az más kérdés. De biztosan erre is van valami iránymutatás, csak nincs hangulatom tovább keresni.

3 éve otthagytam a repülőipart, azóta nem foglalkoztam a dolog jogi oldalával, csak tudom mit hol kell keresni.

2014. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki nem inzulinos, az 2-es típus, de azok általában az öregek:D
2014. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!