Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kamionba várok a rakodás...

Ha kamionba várok a rakodás megkezdésére, milyen modba kell a tomografot kapcsolni es miert?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Először javítok: Kamionban várok, tachográf.

Elvileg az egyéb tevékenységre kell raknod, mert hivatalosan a rakodásra vársz, aztán a tényleges rakodás alatt a munka jelre.

De a gyakorlatban a pihenőt használjuk, nekem az elmúlt 10 évben csak vezetésen volt és pihenőn.

2014. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt meg a javitast is, folyton osszekeverem a ket szot....
2014. febr. 11. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem munkához köthető tevékenységet folytatsz, akkor kinyomhatod nyugodtan pihenőre.

Viszont a csak vezetés és pihenő móddal nem biztos, hogy minden hatóság egyet fog érteni, mi szoktunk munkát is nyomni, ebbe nem tudnak belekötni ( a munka idő alatt amúgy is belefér némi "munka" is ).

2014. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy - két percre munkára teszem, ne mondja az ekefejű ellenőr: maga sosem rakodik? Aztán ágyra és annyi. Arra ügyelek, hogy az utolsó 45 perc pihenőn legyen, s mikor leraktam/felraktam balra el. Sok mindentbetartó lúzer, lerak, aztán ott kerülgetik még a cégnél - mert teszem azt 4óra 20 perccel ért a lerakóra - és neki most kell 45 perc, vagy az utcán ácsorog még mire elindulhat végre.
2014. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!