Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan traktor, ami...

Létezik olyan traktor, ami kényelmes, és használtan 2 millióból megvehető?

Figyelt kérdés
Konkrétan azt tudom, hogy pl. egy egy régi traktor a fém ülésével szanaszét ráz. Nekem meg gondjaim vannak a gerincemmel, és olyan traktort szeretnék a családi gazdaságunkba, amivel viszonylag kényelmesebben tudok dolgozni.

2014. febr. 12. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyugatit nem nagyon fogsz kapni ennyiért az biztos!

Így marad a zetor, mtz, zetor kevésbé ráz, viszont 2-ért már inkább csak 70-es évekbeli évjáratút kapsz, vagy 120, 16045-öst, évjárat ugyanaz.

Vagy marad a minszki, az kényelmetlenebb, rázósabb, bár egy jó üléssel lehet javítani a dolgon már valamennyit.


Azt viszont nem ártana tudni mekkora teljesítményűt akarsz!

2014. febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igaz is.... a teljesítményről nem írtam semmit. Egy 17 hektáros területről lenne szó, ahol kb. fele szántóföld,ill kaszáló a másik fele meg erdő, amiből évente kb. fél hektár fát termelnék ki. Gondoltam arra is, hogy esetleg két traktorral csinálnám... Egy kisebb japánnal (állítólag kényelmes az ülésük, kormányosak), ami kb. 20 LE körüli, meg egy 50-es MTZ-vel a nehezét pl. utánfutóval a fa szállítása... A gazdaságunk most fog ekkorára nőni, ezelőtt sokkal kisebb volt, és nem voltak saját gépek hozzá, csak kis kézi szerszámok. Tehát nincsen a traktorokkal sok gyakorlati tapasztalatom, inkább csak olvastam róluk a neten, meg egy két ismerősnél odaültem kicsit a volánhoz. Ezért kérdezek.
2014. febr. 12. 20:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Értelek!


Hát ebben az esetben 82-es mtz-t vegyél, főleg ha tartani akarod a 2 milla határt, azt tudod univerzálisabban használni kaszálni, talajmunkára is, annyi területtel elbír ott a segédelsőhajtás az meg nem árt ha van, igazából ezért kár két traktort fenntartanod, pláne ha mindkettő mezítlábas, mert nem fogsz sokra menni a 2-vel, a kis 20 lovas géppel főleg, azok inkább fóliába, kertbe valók, nem szántóföldre.


Az elsőhajtás szükségessége nyilván függ talajtól, tereptől is, de nekem elhiheted, hogy egy hajtás nélküli eléggé ügyetlen, én is jártam már úgy, hogy ha nem hajtaná az elejét akkor ottmaradtam volna.


Erdőbe jobb lenne egy zetor (6245 vagy nagyobb kicsivel), mint említettem az kényelmesebb, jobb súlyelosztású, kevesebbet fogyaszt, de azt nem nagyon fogsz kapni 2-ért normálisat az biztos, és javítani is drágább.

2014. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. febr. 13. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
2 millióért kapsz 820 vagy 920 használt mtz-t ezek már kényelmesek nem ráznak annyira és nem hangosak.. az 50 es mtz-t nem ajánlom mert iszonyat hangos iszonyat meleg van benne tapasztalatból beszélek csak fülvédővel lehet bírni de még így is kemény kibírni több órát benne,,,
2014. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"2 millióért kapsz 820 vagy 920 használt mtz-t ezek már kényelmesek nem ráznak annyira és nem hangosak.. az 50 es mtz-t"


Már nem azért de 820-ast és 920-ast biztos nem adnak 2 millióért, inkább a 3-hoz közelít! Még ha a szöghidasról is beszélünk.

[link]


Az 50-es az tényleg nem kényelmes, de egy panorámás 82-es már tűrhető és 2 millióért az van, és tudja is ugyanazt mint a felsorolt 2.

2014. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden hozzászólást!
2014. máj. 15. 11:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Két gépben azért sem érdemes gondolkodnod, mert egy 20 lovas összkerekes japán kistraktort ha veszel, már elment rá 2 milliód. A zetor 6245 jó lenne, de abból az értelmesebbje 3 millió körül van. A zetorok tényleg kényelmesek, én régebben dolgoztam 6011-el, nem rossz kis gép,kényelmesebb és kevesebbel be is éri mint egy mtz, viszont azon nincs első hajtás, amit később hiányolni fogsz ekkora területen.
2014. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy a japán trakik ülése az amúgy gyárilag nem túl kényelmes és a rizsgumik meg a kis nyomtáv miatt az is rázkódik menet közben.
2014. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz a hozzászólást!
2015. máj. 29. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!