Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mik az esélyek arra, hogy a...

Zooláj kérdése:

Mik az esélyek arra, hogy a Német Államvasútnál (DB) lehessen mozdonyvezetői munkakört betölteni?

Figyelt kérdés
Ez lenne életem nagy hivatása, de mivel Magyarországon állítólag csak erős hátszéllel lehet bekerülni, ennek fényében gondoltam arra, hogy Németben kéne megpróbálni, ott ugyanis hiányszakmának minősül legjobb tudomásom szerint.

2014. febr. 14. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a németből minimum a középfokú és hogy ott végezd el a képzést, amúgy ajánlom az Indóház honlapján a blogok között Svédacéllovag blogját, Ő Svédeknél lett mozdonyvezető, szerintem sok mindent meg lehet tudni a blogjából.
2014. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz! X)
2014. febr. 15. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon jól kell tudni németül, és úgy tudom, kell ottani állandó lakcím is. Ott tényleg esélyes, hogy felvesznek a képzésre.


Viszont a jó német nyelvtudás elengedhetetlen, nem a nyelvvizsga számít, hanem ha majd a rádióban enyhén szlengben hadarva tájszólással mondanak valamit, azt is értsd.

2014. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon intenzíven tanulom a nyelvet, egyedül csak a rádiós beszélgetésektől tartok, de igyekszem azt is elsajátítani különböző ilyen jellegű videók magolása mellett.
2014. febr. 18. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez esetben az Index Fórum "Mozdonyvezető lennék" topikját tudom ajánlani, ott van több osztrák vasútnál dolgozó mozdonyvezető, akik tudnak segíteni a német lehetőségekkel kapcsolatban. Ők jobban informáltak, mint én.


Sok sikert.

2014. febr. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!