Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van egy hiteles autóm, de már...

Klein András kérdése:

Van egy hiteles autóm, de már 1,5 éve nem fizetem. A banknál (Budapest Bank) van a törzskönyve, de azt hiszem az én tulajdonom, legalábbis megvan az adás-vételi szerződésem. Jogosult vagyok így eladni az autó mondjuk egy bontónak?

Figyelt kérdés

A bank már jó ideje nem küld semmilyen papírt, csak a tartozásomról (pénzben) egy levelet másfél éve. Úgy tudom, 1,5 millió ft alatt nem foglalják le a kocsikat, de azt nem tudom, hogy eladhatom-e.


Tudna segíteni valaki?



2014. febr. 24. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
a piacon add el valakinek pár száz ezerért adásvételi szerződéssel, törzskönyv nélkül, majd azt kezd vele amit akar, kereskedők megveszik, alkatrésznek jó lesz nekik.
2014. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De mi van, ha mégis jönnének lefoglalni? Azt mondom, hogy eladtam? Ez nem törvénysértő? Egyébként egy 2002-es Fiat Seicentóról van szó, ami hengerfejes lett...


Törzskönyv nélkül kivonathatom véglegesen a forgalomból? Most csak ideiglenesen van kivonva.

2014. febr. 24. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

ha eladod, akkor az fedezetelvonás, bűncselekmény

nem a Tiéd az autó, a bank rendelkezik felette, a törzskönyv is nála van

egyeztess a bankkal, mert így nem tudod eladni, tk nélkül nem fogja tudni az új tulaj az átírást intézni, ill. a bontónál is akadályokba fogsz emiatt ütközni

a tartozásodat idővel rendezned kell, előbb-utóbb jelentkezni fog a bank, csak akkor már nem a mostani összeget fogják követelni, hanem jóval többet

2014. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Akkor már inkább keresd meg a megfelelő forrást és véletlenül lopják el... Ha mákod van, akkor a biztosítás fedez valamennyit a hátralékból.
2014. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

de azt hiszem az én tulajdonom --- nem hinném ha nincs törzskönyved.

Jogosult vagyok így eladni az autó mondjuk egy bontónak? --- törzskönyv nélkül?


Úgy tudom, 1,5 millió ft alatt nem foglalják le a kocsikat --- de igen.

de azt nem tudom, hogy eladhatom-e. --- nem.

2014. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondták, hogy kérelemre kiadják a törzskönyvet és utána azt csinálok a kocsival amit akarok. A tartozásom persze maradt és a mindenkori alapkamattal kamatozik tovább. Ez van...
2014. febr. 25. 00:56
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
persze. és még nem hajtották végre másfél év után...
2014. febr. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
ne foglalkozz vle, olyan munkahelyre menjél ahol zsebbe fizetnek és nem tudják behajtani sehogy, kocsit, házat más nevére vegyél, és az éelted végéig kegyeghet, kit érdekel, behajtani nem tudják mert papíron semmid sincs, én is így csinálom már vagy 1 milkával tartozom, de sose fogom befizetni.
2014. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem hajtották végre, mert nincs a nevemen semmi. Még egy TV sem. Semmi.


Szóval visszatérve az eredeti kérdésre...

Eladhatom a kocsit ha nálam van a törzskönyv? Abank adta ki, de "törlési papír" vagy mi az nincs, mivel az adósságom ugye nincs kifizetve. A bankkal hitelszerződésem volt, nem lízing és a forgalmiban én vagyok beírva tulajdonosként!


Eladhatom a kocsit így? Ez nem sikkasztás?

2014. febr. 26. 00:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Le van foglalva?
2014. febr. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!