Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem tiltják be a fizetős...

Miért nem tiltják be a fizetős parkolást, mivel úgy fizetnek az emberek (összesen sok százmilliót), hogy cserébe semmilyen szolgáltatást nem kapnak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 28. 11:36
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
67%
A fizetos parkolas celja az, hogy ne arasszak el az autok a helyszint. A parkolas sajnos nem alanyi jog, nincs hely mindenkinek.
2014. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
70%

Ja, és akkor zárják is le a parkolóhelyet, ugye?


Gondolkozzál már egy kicsit, mielőtt ilyen böszmeségeket írsz.


Inkább azt szedd össze, miféle szolgáltatást vársz a pénzedért? Mossák le a verdát, míg beugrasz a gyerekért az oviba?


Értem én, ohgy fáj, ha fizetni kell valamiért, amiről azt hiszed, ingyér' van, de az mégsem a te területed, a tulaj meg hadd ne adja már ingyen bérbe neked. Más kérdés, indokolt-e a díj mértéke, de azért a "betiltás" kicsit gyerekes megoldásnak tűnik.

2014. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
70%
A parkolási díj nem azért van, hogy olyan helyre parkolj, ahol extra szolgáltatásokat kapsz, hanem hogy bizonyos helyeken limitálják a parkoló autók számát.
2014. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
70%

"hogy cserébe semmilyen szolgáltatást nem kapnak?"


Hogy ott tarthatod az autód, az nem szolgáltatás?


A belvárosban lakom, és ha nem lenne fizetős, soha nem tudnék leparkolni a saját lakásom előtt... Minden egyes nap ide kell jönnöm munka után, és még így se egyből találok helyet.

2014. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
38%

Az utca közterület - akkor az kié is?


Azért nem szüntetik meg mert a haverok üzemeltetik és jó pénzt asztalnál belőle. Ennyi a titok.


És ha már fizetsz érte milyen szolgáltatást várhatnak a fizetők? Mondjuk őrzését! Egy óra parkolási dújból majdnem kijön egy őr órabére... Ucankent egy tuti kijonne. Vagy tegyék rendbe a sovány utakat. Vagy alakítsanak ki a tömegközlekedési vegpontokon parkolókat ahol le lehet tenni az autót.... De ellopni sokkal trivialisabb...

2014. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
60%

Az utca majd akkor lesz igazán közterület, ha te fogod felsöpörni, leaszfaltozni, kátyúzni, a havat letolni róla.


Meg anyád, meg a szomszéd néni.

2014. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
32%

12:14-nek van igaza, zöld pacsit kapott!

Ez is csak egy újabb lehúzda, egy sokadik módszer az emberek lenyúlására. Őrzött, zárt parkolónál még jogos is lenne, de ha már a nyakig sárban ázó parkolóhelyért is perkálnod kell csak azért mert a városban van, cseppet elég merész pofátlanság. Öt méterre meg ott szotyiznak az öntudatos kisebbségiek, és várják, mikor kerülsz ki a látóterükből, hogy nekiláthassanak a kocsidnak.

A válasz tehát: Azért nem tiltják be, mert egyes köröknek roppant kényelmes felállás, hogy a semmiért is fizessen a sok pógár.

2014. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
48%

Azért ennyire nem volt vérlázító ez a kérdés, hogy így kelljen rá reagálnotok. Nem hiszem el, hogy a parkolási díjat, minden körülmények között jogosan szedik.


Én is várnék szolgáltatást már bocs, bizonyos helyeken a parkolási díjért cserébe. Pl belvárosban, kavicsozott sáros csupa lyuk terület a ker.ház előtti "nagy parkolóban" amikor egy eső után kiszállok a kocsiól, óránkénti 450 Ft-ért /legalábbis erre az árra emlékszem/ bokáig süllyedek a trutyiba. Már bocs, de egy kis kavicsot elvárnék érte, ha már a betonozás Pécs központjában nem lehetséges.


Parkolási díjat szednek a tömbházak parkolóiban is, a szűk utcákban, sőt mindenhol ahová leteszik a kütyüjüket.

Szerintem se fair, hogy nincs szolgáltatás.

Ha megtehetem, én olyan parkolóba állok, ami igaz ugyanennyibe kerül, de van egy parkolóőr, betonozott a placc, és még csak ki se rámolják az autómat.


A másik ami ténylegesen vérlázító, amikor az automata elnyeli a pénzed, nem ad jegyet. Betelefonálsz, erre azt a reakciót kapod, hogy menj át másik automatához, mert jegyet kell venned. Erre én közölni szoktam, hogy felvettem a beszélgetésünket, fizettem a szolgáltatásért, nem vagyok hajlandó teleszórni az automatákat pénzzel. Azért, hogy nem képesek karban tartani a gépeiket engem semmilyen felelősség nem terhel. Bediktálom a rendszámot, és várok mi történik.


Szóval egyáltalán nem jogos mindenhol a díj.


Ismerősömet 50.000 Ft-ra büntették, mert ugye annyi büntit tesznek ki amennyit akarnak. A kisfiával rohant a kórházba, a kórház előtt megállt az autóval. Ki kellett fizetnie, mert pereskedni nem akart. Hiába mutatta az orvosi papírokat, hogy életmentésről volt szó, mert ugye a szabály az szabály. Engem felháborít ez a rendszer, de ahogy látom egyedül vagyok vele. Mármint ketten vagyunk a kérdezővel.

2014. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagytok ketten, de a kérdés feltevésének módja óvodás szintű gondolkodásra vall.


Az a szomorű, hogy ha valami nem tetszik, azonnal TÍCCSÁKBE, nem ötletek, nem köztes megoldás, nem érvek - tíccsákbe.


Pedig igenis van létjogosultsága a parkolási díjnak, csak nem biztos, hogy a magyarországi megoldás helyes. Persze mi helyes magyarországon, ahol mindenki lop, csal?

2014. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
73%
Persze, akkor én meg megyek, beköltözök valakinek az a házába mint bérlő és nem fizetek neki majd semmit, mert semmi szolgáltatást nem kapnék a pénzemért, hisz csak ott lennék a házban.
2014. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!