Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meddig kell egy büntetést...

Meddig kell egy büntetést kifizetni? Hány hónapot adnak rá? (jogosítvány nélküli vezetés) nem helyszíni bírság, hanem majd feljelentenek.

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb, ugyanis majd jönnek a pótdíjak, késedelmi kamatok. Olcsóbb nem lesz, csak a többszöröse.
2014. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jogsi nélkül? Ííí... Egyáltalán nincs jogsid, vagy csak az adott kategóriára?


Ha csak kategóriád nincs, akkor ha minden igaz 35000 Ft / 70000 Ft, ha egyáltalán nincs, akkor meg 45000 Ft / 90000 Ft. Meg a jármű üzembentartóját is megkeresik egy 25000 Ft / 50000 Ft bírsággal várhatóan.

Azért van két érték, mert ahol ezeket olvastam, ott van helyszíni / jogszabályban előírt is.

Szóval nyugodtan tervezz a nagyobb értékekkel - te meg akié a kocsi kifizetitek most a jogosítvány árát a rendőrségnek.


Hogy meddig? Bekerül az ügy az előadóhoz, ő írásban értesít, utána ha esetleg tartanak egy meghallgatást... Szerintem ez eltart simán 1-2 hónapig, mire lesz a kezedben csekk, rajta az ügy számával. De ha meghallgatás és egyebek nélkül gyorsítanak rajta, akkor lehet 2 hét is.

Amikor nem voltam még 18 elkaptak 3 hetes jogsival gyorshajtásért májusban (egy 10 évvel ezelőtti májusban) - végül augusztusban kellett megjelennem. Mivel az elkövetéskor nem voltam még 18, ezért gondviselővel együtt.


Gondolom hónap alatt azt érted, hogy téged meg ráadásként eltiltanak a jogosítvány megszerzésétől: ez maximum 5 év, addig nem szerezhetsz jogsit.

Ha arra gondolsz, hogy az összeg befizetésére mennyi időd van: talán 8 nap, annyi szokott lenni. De lehet megpróbálkozni részletfizetéssel, mindenféle kérvényekkel, de nem biztos hogy meghatja őket.

2014. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem részletezem nagyon.. Csak arra voltam kíváncsi hogy hány nap alatt kell összegyűjteni kb 150 ezret..
2014. márc. 6. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában 30 napot adnak a befizetésre. Ha nincs ennyid, akkor adhatsz be kérelmet részletfizetésre és ha elfogadják, akkor havi 15-tel kicsengeted.


A modik kiemelhetnék ezt a kérdést valahogy, hogy a sok " mi lesz ha elkapnak jogsi nélkül" c. kérdést feltevőnek elmenjen a kedve , még a gondolattól is :D

2014. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!