Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Leírná valaki nekem pontról...

Leírná valaki nekem pontról pontra, hogy milyen hibákért buktatnak forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi vizsga minősítő lapon ezek szerepelnek a sikertelen vizsgák között:

- biztonsági berendezések elindulás előtti ellenőrzését nem képes végrehajtani

- fékek működésének ellenőrzése elmarag

- körültekintés vagy írányjelzés

- elgurul (50 cm)

- vészhelyzet

- technikai kezelés leköti

- kormányt rángatja (nem képes megtartani)

- lassú tempó ( feétartja a forgamat

- bizonytalan haladáás

- kis követési távolság

- nem biztonságos oldaltávolság

- megtévesztő sebesség

- fékkészenlét hiánya

- durva fékezés(ek)

- gyorshajtás, relatív gyorshajtáss

- nem folyamatos kormányzás

- járdára hajt

- tengelykapcsoló- indokolatlanul

- szabálytalan tivábbhajtás

- sávelhagyás

- elsőbbségadás elmulasztása

- néz, de nem lát

- közúti jelzések figyelmen kívül hagyása

- gyalogosok és jelzéseik

- figyelmetlen- akadályoz

- megkülönböztető jelzés nem segítése

2009. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elindulás,gyorsítás:

-biztonsági berendezések elindulás előtti ellenőrzését nem képes végrehajtani

fékek működésének ellenőrzése

körültekintés vagy irányjelzés

elgurul(50cm)

veszélyhelyzet


Haladási sebesség megválasztása:

- technikai kezelés leköti

kormányt rángatja(nem képes megtartani)

lassú tempó(feltartja a forgalmat)

bizonytalan haladás,kis követési távolság,nem biztonságos oldaltávolság, megtévesztő sebesség, fékkészenlét hiánya, durva fékezés(ek), gyorshajtás,relatív gyorshajtás, veszélhelyzet


Nyomtartás,irányváltoztatás,kanyarodás:

-nem folyamatos kormányzás, iránytartás, járdára hajt, tengelykapcsoló-indokolatlanul

bal oldal-szabálytalanul

körültekintés vagy irányjelzés

besorolás-szabálytalan továbbhaladás

sávelhagyás, elsőbbség elmulasztása, veszélyhelyzet


Helyzetfelismerés, közúti jelzések figyelembe vétele, jelzés adás-észlelés:

- néz-de nem lát

közúti jelzések figyelmen kívül

gyalogosok-jelzéseik

figyelmetlen-akadályoz

körültekintés vagy irányjelzés

megkülönböztető jelzés

elsőbbségadás elmulasztása, veszélyhelyzet


Lassítás, megállás:

- rendszeres durva fékezés, fék-és tengelykapcsoló pedál kezelés sorrendje helytelen, a visszatartó féket nem használja ott,ahol azt az út és a forgalmi vizsonyok szükségessé,lehetővé teszik

körültekintés vagy irányjelzés,veszélyhelyzet


Forgalmi manőverezési feladatok:

-nem képes a feladat végrehajtására, várakozás céljából történő megálláskor rögzítőfékkel nem rögzíti a járművet, körültekintést vagy irányjelzést elmulasztja, veszélyhelyzet.


ezt a forgalmi vizsgámon kapott papírról másoltam le szó szerint. csak azt írtam ami a B kategóriára vonatkozik, és egy éve volt a vizsgám. lehet h néhol értelmetlen amit írtam, gondolom rövidítések és a vizsgabiztos érti mik ezek. megvannak a hibapontok is, ha kell,bemásolom. egyébként ezek olyan dolgok, hogy a vizsgabiztos dönti el, milyen hibát hová sorol be.sok sikert!

2009. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 13. 17:24
 4/16 A kérdező kommentje:

17:24 Köszi, de már 2x buktam. Elsőre a saját hibámból, mert nem voltam még elég felkészült, másodjára pedig a vizsgáztató volt a hibás...

A hibapontokat megköszönném!

2009. dec. 13. 17:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

a vizsga egyik része egy parkolás. két kocsi közé, ha nincs ilyen lehetőség egy kocsi mellé. odaálltam egy kocsi mellé. közel álltam. de kéziféket behuztam, és üresbe tettem a kocsit. ilyenkor nincs rájavitási lehetőség már. a vizsgabisztos azt kérdezte: ki tudok szállni? mondtam hogy igen. és mentünk tovább. (ha nemet mondtam volna valószinü elbuktam volna.)

egy ismerősöm feladfasta a padkától 30 cm re megállni. ő megéllt, rákérdeztek hogy mennyire állt meg. mire ő 40cm-t mondott. mehetett ujra. ha 30at mond lehet hogy elfogadják.

2009. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

hibavonalak:

elindulás,gyorsítás:

-pedál,kormány,kézifék

nem egyenletes(rángat)

lassú,erőszakos elindulás

biztonsági öv, jármű kivilágítása


haladási sebesség megválasztása:

-magas fordulatszám, motor rángat, sebességváltás, lassítás-gyorsítás darabos, lassú haladás indokolatlanul, helytelen követési távolság, helytelen oldaltávolság


nyomtartás,irányváltoztatás, kanyarodás:

-kormányfogás bizonytalan, szlalomozás, kormányzás kanyarban, fékezés-jelzés, mögöttes forgalom ellenőrzés nem rendszeres, jármű melletti forgalom ellenőrzés, kihúzódás meredeken, akadály észlelése késve, kanyarodás-kivárás, besorolás késve, helytelen besorolás-szabályos h.


helyzetfelism...

- távol kezd lassítani, későn észlel, távol áll meg a helyzetfelismeréshez, lassan reagál, piros-sárga felkészülés, tilosnál-sebességfokozatban, gyalogos csalogatás, jelzés kissé korán-későn, jelzés röviden-hosszan, jelzéseinek hatásai, forgalom figyelése esetleges, tükrök használata nem rendszeres, jelzésészlelés lassú


lassítás,megállás:

- motor lefullad, fékező erőt nem érzékeli, a visszatartó féket nem az út és a forgalmi viszonyoknak megfelelő fokozatba kapcsolja,lassítás nem egyenletes

2009. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát nálam másodjára a vizsgáztató azt se vette észre, hogy leellenőriztem-e a kerekeket... Tökre nem tűnt fel neki, hogy kipattanok a kocsiból, körberohanok, de közben érdekes mód 4 helyen le is hajolok... Innentől kezdve nem is vártam tőle, hogy átenged. Azt se vette észre, hogy a féket leellenőriztem vagy, hogy a tükröket beállítottam (azt nem látni, hogy lát-e engem a visszapillantóba...) De azért bunkózott, hogy lusta vagyok megnézni, mire közöltem, hogy de megnéztem! Természetesen egy olyan dolog miatt buktatott, hogy nem néztem bele a tükörbe... Mert ugye nem vette észre...

Azóta is azon agyalok, hogy panaszt tennék ellene.

2009. dec. 13. 17:52
 8/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem minden esetben azért buktatnak, amiért hibás vagy. Hagyja, hogy hibázz, majd egy teljese jelentéktelen (vagy nem létező) dologért megbuktat, majd ha szóvá teszed, akkor az ő lelkiismerete tiszta, mert előtte mennyi mindent elnézett. Persze tisztelet a kivételnek! Ne hagyj neki lehetőséget a buktatásra!
2009. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem hagytam... Az első 3 percben buktatott meg, rögtön az első indexnél... :(
2009. dec. 13. 18:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is másodszorra mentem át, mert alőször záróvonalra mentem.

Pedig akkor már felét levezettem.

2009. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!