Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Váltsak oktatót?

Figyelt kérdés
Vezetni járok és eddig 6 órát vettem. Már az első alkalommal sírva mentem haza, de úgy voltam vele nem baj, nem adom fel, ez még csak az 1. volt. De aztán megint nem változott a helyzet. Egyből mély víz-forgalomba vezetés és semmit nem mondott el normálisan mit hogyan és miért kell csinálni. Csak leszidott, hogy mit csinálok. Azóta akárhányszor megyek hozzá órára, teljes gyomorgörcs és ideg. Nem tudok nyugodt lenni és bármit elszúrok, kapkodja a kormányt, beszólogat, hogy ne szégyenítsem meg hogy a kocsiját félti. Mit tegyek? A párommal nyugodtan gyakoroltam, mellette ment normálisan. A sebváltást! Is nála tanultam meg, mert azt se mondta el hogy kell, minden alkalommal ő váltott helyettem. Mit tegyek? Sokan mondják, hogy váltsak mert úgy nem jó, ha úgy megyek oda, hogy nagyon ideges vagyok. Viszont félek, ha váltok megszívatnak utána.
2014. márc. 12. 07:44
1 2
 1/13 szántóvető ***** válasza:
100%
régebben már írtam hasonló kérdésben a megoldást:megállsz a kereszteződés közepén,kiveszed a sluszkulcsot kiszállsz arrébbmész és mivel úgyis utánad megy így rögtön közölheted vele a fenntartásaidat.harc az élet,be kell bizonyítanod hogy erősebb vagy egy _diótánál.küzdjél nekem(vagyis magadért :D) nem futamodhatsz meg.
2014. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy holnap kellene mennem, de már most nagyon ideges vagyok. Tegnap munkahelyi tárgyalás miatt először le kellett mondanom és nagyon üvöltött, hogy milyen pofátlan vagyok. Megértem, neki az -2 óra és a fizetése. De így megint hogy menjek? Még ez is rátesz. :/
2014. márc. 12. 08:29
 3/13 anonim válasza:
86%
Én 10 éve tettem le a jogsimat.Az első oktatóm hasonló kis majom volt.Állandóan csesztetett.Én előtte sosem vezettem nem gyakoroltam neki kellett volna tanítania.Olyan stressz helyzetekbe hozott az állandó beszologatásaival,hogy éreztem ennél sose lesz meg a jogsim.Bementem a központba és kértem új oktatót.A legjobb döntésem volt.Az új oktatóm türelmes volt.Olyan könnyedén letettem elsőre mindenből a vizsgákat.Tehát válts!!!Sokba kerülnek az órák legalább annál tanulj aki passzol hozzád
2014. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
pontosan ezt érzem, amit leírtál. A sok cseszegetéstől csak idegeskedek és bénának érzem magam. Így nem haladok előre. Köszönöm válaszod! :)
2014. márc. 12. 09:01
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 6 óra után nemcsak bénának érzed magad, hanem akkor még tényleg mindenki béna :)

Az nem jó, ha közben más tanít, mert biztosan fel van építve, hogy mit, mikor akar megtanítani. Pl. lehet, hogy azért vált helyetted még, hogy neked ne arra kelljen figyelnek, hanem a fékezésre, lassításra, kormányzásra.

Ha nagyon nem jössz ki az oktatóval, akkor egyébként még most az elején érdemes váltani. Ezt általában az iskola vezetőjével szokták megbeszélni, és neki mondd el, hogy szeretnél másik oktatót.

2014. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 klopusz ***** válasza:

Az én első oktatóm egy - már elnézést, de - barom volt. 10 órát bírtam nála. Elaraszoltunk a tanpályára, ahol kiszállt, dumált a kollégáival, viszont nekem gőzöm sem volt, hogyan kell végigmenni a pályán. Ő meg csak röhögött. Ezután egy parkolófélébe irányított, ahol azzal ment el az egész óra, hogy ő kávézgatott.

Következő nap bementem a központba és közöltem, hogy ezt az oktatót nem bírom elviselni, elmondtam, mi nem tetszik. A következő órámon egy másik oktató várt, akivel teljesen meg voltam elégedve.

Szóval: szóljál nyugodtan, mondd el a problémádat, ne hagyd magad! Az iskolának sem jó reklám az ilyen oktató. Ha mindenkivel így bánik és senki sem hagyja magát, idővel eltanácsolják a cégtől. Meg is érdemli.

2014. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A váltást azért ő csinálta mert nekem nem ment. Elvárta tőlem, viszont 6 óra alatt akárhányszor kérdeztem soha nem mondta el , hogyan csináljam.Ahogy mást sem. Párom megmutatta utána ment, de akkor is csak üvöltött velem, hogy nem kell fitoktatni az erőmet váltás közben. És akkor inkább mindig ő váltott. A legnagyobb bajom az, hogy az alapokkal is vacilálok, mert nem mondja el, mikor mit miért, de ha elszúrom üvölt. Első 5 perc az volt, hogy tolassak ki a parkolóból. (Soha nem vezettem még). Amikor meg próbáltam ahogy mondta, közbe már mondta a magáét, hogy "Mit csinálsz édeslányom".

Most hogy többek is írják, hogy bizony váltsak, mert Nekik is segített, ez csak biztosított abban, hogy bizony váltok, mert nem vagyok idegeskedő típus, de nála rosszul vagyok . Mindenkinek köszönöm a válaszokat!:)

2014. márc. 12. 09:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is leírtam már egy régebbi kérdéshez, de leírom ide is. Tudtam vezetni elég jól, nem nagyon voltak problémáim a vezetéssel, a rutinvizsgáig semmi gond nem volt, aztán városban kezdett egyre bunkóbb lenni, párszor lebaromozott, meg lebalfäszozott, de tűrtem, aztán egyszer idegesebb állapotban mentem vezetni, mondjuk úgy csak egy szikra hiányzott a lobbanáshoz. 2x2 sávos úton valami miatt nekiállt ordítani, nekem meg ugye nem kellett sok, nyomtam egy satuféket, behúztam a kéziféket, kocsit leállítottam, aztán közöltem vele, ha nem fejezi be ezt, akkor gyorsan keressen magának valami fogorvost, mert kiütöm úgy ahogy van, és én fizetek, azért hogy vezetni tanuljak ne azért, hogy kiabáljon velem, köpni nyelni nem tudott, én ott kiszáltam, elmentem az iskolába gyalog, megvártam még visszaér az iskolavezető, elég jól ismerem, meg a lányával is elég közeli a kapcsolatom, ezért is mentem oda. Mondtam neki mi történt, aztmondta intézkedik. Még nem értem haza, csörgött a telefon, oktató, bocsánlatot kért sokszor többet nem lesz ilyen, mikor tudok legközelebb menni, és természetesen a mai órát nem kell fizetnem. Utána nem volt gond semmivel, vizsga is meglett hibavonal nélkül, csak ki kell álnod magadért
2014. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is gyűlöltem az oktatómat, egyszer el is sírtam magam miután végeztem az egyik órával. váltani akartam, de nem volt hozzá merszem, vagy nem is tudom. Igaz, nekem ennyire nem volt durva a helyzet, egyszerűen nekem sem tanított meg semmit. Az y -t ismerős tanította meg, a parkolásokat meg a youtube-on az oktató videókból próbáltam kisilabizálni, hogy ugyan mikor kell tekerni a kormányt. első vizsgán megbuktam, másodikon már átmentem, de jó sok pénzzel lehúzott az okatóm. Azóta bánom h nem váltottam. Nekem pl folyamatosan elindult helyettem a lámpáknál, kereszteződésekben, amiből az következett hogy az első forgalmi vizsgámon 2szer le is fulladtam, mert fogalmam sem volt h hol kell megtartani a kuplungot. aztán szóltam neki h ne nyomogassa helyettem a pedálokat és rájöttem h működik az elindulás. De ha ennyire undorító az oktató válts, vagy mond meg neki h menjek a pi....a, mert te ezért fizetsz, nem keveset. Ne hagyd h így beszéljen veled, mond meg nki h vagy változtat a viselkedésén vagy akkor oktatót váltasz és ő fog rosszabbul járni mert neki lesz kevesebb pénze. gondolom diákok után kapják a fizetésüket. De így ne menj vezetni, mert csak görcsölni fogsz és nem fogsz megtanulni rendesen.... :( kitartást és légy erős!!!
2014. márc. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ma megyek reggel váltani :) Köszönöm mégegyszer mindenkinek!!:)
2014. márc. 13. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!