Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik hatóság, hivatal rakja...

Melyik hatóság, hivatal rakja ki a rokkant jelzést a parkolókba?

Figyelt kérdés
arra gondolok hogy a lakótelepeken levő parkolóknál található mindig rokkant parkoló hely ,a rokkantak adják be ilyenkor az igényüket saját helyre?
2014. márc. 28. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ismereteim szerint az önkormányzat jelöli ki a saját területén. Kérni is lehet, de nem névre szóló. Ha egy adott házban van fogyatékkal élő, aki jogosult a kártyára, de nincs kijelölt várakozóhely, kérheti a kijelölését. De nem kötelező, s oda bárki más is beállhat, aki jogosult rá.
2014. márc. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen én is ezt gondoltam,köszönöm az infót,viszont a kisördög dolgozik bennem és nálunk 3 ilyen parkoló is van viszont az egyik srácnak (25 körüli) az autóján kint van ugyan az engedély ,de a házban nem lakik vele senki fogyatékos ez tuti ,hely viszont alig található a ház elött ez a gond
2014. márc. 28. 17:04
 3/13 Alex Fly ***** válasza:
Tudomásom szerint valami uniós előírás alapján kell kijelölni, megharározott számban vagy arányban.
2014. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nos, sok a visszaélés a kártyával. A kártya személyhez kötődik, nem járműhöz. Bárki szállíthatja őket, a kártya használatával várakozhat. De az nem jogszerű, hogy amikor érkezem, nincs az autóban a jogosult, s akkor sem, amikor távozom. Sokan mutogatják a kártyát, ha szól az ember, de sem közel, sem távol nem látható a tulajdonosa.
2014. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi szükség volt a privát üzenetre, ha semmi magánjellegű nincs benne. Itt válaszolok:


Mit akarsz reklamálni, nem értem. Kevés a négy? Sok a négy? Bizonyos számú parkolóhely kialakítása kötelező, de az nem a lakóké. Nem köteles sem az állam, sem az önkormányzat a lakásokhoz parkolót is biztosítani. Ilyen összefüggésben egyetlen egyet sem.

2014. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alex Fly ***** válasza:
Utolsónak: de igen. Több évtizede van egy előírás, amely szerint minden új építésű lakáshoz biztosítani kell egy parkolóhelyet, garázst vagy egyéb tárolási lehetőséget egy gépjármű számára a bejárattól számított 500 méteren belül.
2014. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

valamit akkor sem értek vagy nehéz így írásban elmagyarázni ,tehát a ház előtt 4 rokkant parkoló van és 4 autó van, akik használják ők itt lakók.

3 lakó valóban jogosan veszi igénybe láthatóan rászorultak,a negyedik lakó most költözött ide kapott is egyből egy jelölt parkolót pluszban,de sem a kocsival nem szállit rokkantat sem ö maga nem rokkant,viszont a 25 éves jófiú 10 m re tud bármikor parkolni nekem meg közelharcot kell vívnom és ez bizony bosszantó és igazságtalan

2014. márc. 30. 19:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mit nem értesz. Hiába van ott a kártya, ha nem szállít rászorultat, akkor nem is várakozhat ott.
2014. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
na végre eljutottunk ide tehát akkor hol lehet reklamálni érdemben? ne csak úgy a "szólj a rendőrnek választ várom
2014. márc. 30. 20:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Na végre kiderült, hogy teljesen másra vagy kíváncsi, mint ami a kérdés. Nagyszerű.
2014. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!