Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol jobb két éves kisfiamat...

Hol jobb két éves kisfiamat vinni a biciklin, előre vagy hátulra szerelhető gyerekülést érdemes venni?

Figyelt kérdés
13 kg. két éves 3 hónapos jelenleg. Sokat szeretném majd kerékpárral vinni.
2014. márc. 29. 15:28
 1/2 anonim válasza:

Szia.


Szerintem hátsó ülést vegyél, az az elterjedtebb és szerintem kényelmesebb is mindkettőtöknek. A 2 éves gyerek már tudja jelezni, ha gondja van. A másik fajtát szerintem az 1 év körülieknek találták ki. Rá még jobban kell figyelni. Mi hátsót használtunk. Bejött.

2014. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 _BK válasza:

A gyerekek sokkal jobban szeretnek elöl utazni, mert látják a környezetet, hátul valószínűleg csak a hátsó feledet nézhetik. Ebből következik, hogy hátul a legtöbb gyerek gyorsan elalszik, és ilyenkor a fejét elég nehéz rögzíteni: nyeklik-nyaklik. Ha elöl ül, még ha el is alszik, akkor is a kezednek támaszkodik a feje. Első üléssel jobb a bringa súlyelosztása, tudsz hátra csomagot pakolni. Ha nem női vázas biciklid van, akkor könnyebb felszállni rá, ha nem hátul ül (nem rúgod le a fejét). Ha elől ül, könnyebben tudsz vele beszélgetni, mutogatni dolgokat. Vihetsz a hátadon hátizsákot.


Az első ülésnek nagy hátránya az, hogy nem tudsz rendesen leszállni a bringáról, mert általában nem férsz be a gyerekülés és a nyereg közé, marad az oldalra dőlés, amihez az optimálisnál sokkal lejjebb kell állítani a nyerget. (Vagy nagyot dőlsz, ami nem kellemes / biztonságos. Próbáld ki milyen, ha úgy akarod oldalra letámasztani a lábad, hogy a nyeregben ülve maradsz!) Szintén zavaró még, hogy egy kicsit azért szét kell tartani a lábad tekerés közben.


A legtöbb első gyerekülés kb. 15kg-ig jó, szóval egy 13kg-s gyereknek már nem vennék ilyet.

2014. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!