Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejárt az utánfutó forgalmija....

Lejárt az utánfutó forgalmija. Hogyan szállíthatom?

Figyelt kérdés
Apukám utánfutója még az exemnél van, 15km-re tőlem. Elszeretném hozni tőle, de februárban lejárt a forgalmija. Mi ilyenkor a teendő? Egyenlőre nincs pénzem újracsináltatni a forgalmit, addig unokatesóméknál szeretném hagyni. Útvonalengedéllyel elhozhatom, vagy ilyenkor minden esetben csak trailerrel szállítható?
2014. ápr. 6. 10:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és apukám szokta intézni a biztosítást, valószínű, hogy erre az évre nem lett befizetve. Gondolom ez is számít (?)
2014. ápr. 6. 10:47
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek stresszelni magad ez miatt? 15km nem sok.
2014. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

15 km nem sok - ha nem kap el a rendőr. Ha elkap, akkor 2 km is sok...


Igaz ha sürgős elhozni és ismerem eléggé a környéket (vagy megy előttem valaki egy fél kilométerrel és szól ha zsaruk vannak), akkor én is bevállalnám.

Ha nem annyira sürgős, akkor - ha minden igaz - a műszaki időpontjának lapja egyben útvonalengedély is lenne a vizsga napjára, egy útra, a vizsgahelyre. Szóval ha a közeljövőben lesz pénzed rá és olyan a helyzet, akkor maradhat is.

2014. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá, hogy elhozom "csak úgy", akár szabályos akár nem, de az elválás körülményei miatt attól tartok "irányított" ellenőrzésben lenne részem. Szóval csupa jófejségből bejelentené, hogy úton vagyok egy xy rendszámú utánfutóval. Igazából ez az egy oka van, hogy szeretném úgymond hivatalossá tenni.
2014. ápr. 6. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Előtted menjen valaki 0,5-1 km-re aztán folyamatos telefonos összeköttetés. Mentünk mi már így.

Vagy meg kell tudnod mikor van éberéknél műszakváltás, és abban az időben elég jó esélyeid vannak.

2014. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Napkiraly ***** válasza:
Egy másik utánfutóra "felteszed".
2014. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kell egy nagyobb utánfutó vagy tréler, azon szállíthatod. De persze ennek árát érdemes összehasonlítani az útvonalengedélyével.
2014. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Napkiraly ***** válasza:

útvonalengedélyhez biztosítás kell (ha kötsz,kiszámlázzák a fedezetlenséget).

15 km, az 100zal 10 perc, vagy belehúzol, vagy a kertek alatt mész a nem legrövidebb útvonalon, vagy amikor elhozod,mész 2 utcát és lepihenteted valahol, vagy az ellenkező irányba indulsz. Bónusz pont, ha 7:30kor viszed műszakváltáskor

2014. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!