Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Emberek! Ez milyen jelölés...

Emberek! Ez milyen jelölés lenne? Mikor használják?

Figyelt kérdés

New York-ban néhány kereszteződésnél a 4 gyalogátkelő között csíkozást használnak.


Kép: [link]


Ezt mikor használják? Mit jelez?


2014. ápr. 10. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Veszélyes gócpontot jelől, amit fokozott figyelemmel kell megközelíteni. Pl. ha rosszak a lámpák, lássák, hogy ez egy nagy kereszteződés. Magyarországon is van ilyen jó pár helyen. Belvárosban is pl. ahol megy a 4-6 villamos. A Nyugati pályaudvar felé.
2014. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 reptoid ***** válasza:
Itthon inkább a narancssárga az elterjedtebb pl vasúti vagy villamosos kereszteződésekben.
2014. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy a figyelemmel kapcsolatos és arra is, hogy nagy kereszteződéseknél használják. Viszont ez a kereszteződés a lehető legkisebb kereszteződések közé tartozik... a nagyobbak lehetnek 6-8 sávosak, akár mindkét irányból... viszont... előfordul, hogy azoknál nincs ilyen csíkozás. Rossz lámpák? Azokat 2-3 nap alatt meg lehet javítani, viszont egy ilyen csíkozás felfestése/eltüntetése hetekbe, hónapokba kerülhet. Ennyi erővel az összes kereszteződést fel lehetne csíkozni. ...na ez egy rejtély marad! :)
2014. ápr. 10. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez igazából szubjektív. Amit a városvezetés úgy gondol, hogy veszélyes, ott megcsináltatja. Lehet itt konkrétan már sok baleset történt és azért a felfestés. Na meg ahogy látom belváros. Rengeteg gyalogos, azokat könnyebb észrevenni ilyen fehér csíkos alapon. 6-8 sávos utak már inkább kintebb vannak, azokon meg nem kell számítani gyalogosokra.
2014. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 reptoid ***** válasza:
Ha jól látom a képet, itt nincs jelzőlámpa sem, akkor pedig logikus is lehet, főleg ha van a környéken valamilyen iskola vagy alapból sok a gyalogos, lámpát viszont valamilyen okból nem tudtad, akartak rakni.
2014. ápr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most így kutatva...találtam olyan csíkozott kereszteződést, ahol van jelzőlámpa (google maps). Ráadásul minden irányból (pl.: 7th Avenue - W57th Street). Semmi összefüggés nincs amúgy. Se a jelzőlámpák, se az utcák/sugárutak mérete, semmi. Google-n is kutattam, semmit nem találtam. :\
2014. ápr. 10. 17:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Sőt még az utcák haladása iránya alapján sem. Össze vissza vannak csíkozva... itt nincs csíkozás, ott van.
2014. ápr. 10. 17:21
 8/9 A kérdező kommentje:

Na azt hiszem meg van mi a csíkozás lényege.


Olyan kereszteződéseket jelölnek így, ahol általában nagy a forgalom, így nagy a forgalmi dugó esélye. Ebbe a csíkozásba nem szabad addig belépni, még látjuk, hogy a kijárat nem szabad (azaz amelyik útra rá akarok fordulni, annak a bejárata foglalt autó által). Így kerülik el általában a dugókat. Remélem nagyjából érthető. :)

2014. ápr. 10. 18:03
 9/9 A kérdező kommentje:
...kivéve ha zöld lámpád van és jobbra fordulsz. Ellenben a csíkozásba való belépésért akár $90-ra (kb. 18 000 Ft) is megbüntethetek.
2014. ápr. 10. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!