Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyn tudnám a fűnyíró traktor...

Hogyn tudnám a fűnyíró traktoromat beindítani?

Figyelt kérdés
Sajnos elromlott az önindítója ezért nem tudom beindítani. Próbáltam ugy, hogy a 30-as crow fejjel fúrógéppel ,de túl nagy a kompresszió. Behúzni sem lehet mer nincs behúzója. Mijen más módon lehetne még beindítani?

2014. ápr. 22. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Csinálj rá kurblit egy acélrúdból, meg a krovafejből, és kézzel bekurblizni, vagy húzzátok/toljátok be.
2014. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Asszem ezeket nem lehet betolni mert automata kuplungosak.


A krovafej+szár kombó Csak akkor ha racsnis krovával próbáld! (de én nem p*csölnék vele...)


Esetleg légkulcs?


De miért nem nézitek meg az önindítót?

Még annyit hogy sok "védelem" miatt nem engedheti indítani

(motorháztető, űl e benne valaki, sebességbe van e, vágóasztal lent van e...)

2014. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek: igen gondolkoztam rajta de, olyan nagyon sok időm nincs rá, betolni meg nem lehet mert igen automata kuplungos.

2. kommentelőnek:irtad hogy automata kuplungos ami igaz is, de ma leszedtem a motor tetejéről azt a védő rácsot ami a forgó rész felett van és ott egy ilyen vas henger szerű dolog kiáll, arra tekertem kötelet próbáltam berántani, és hát egyszer-kétszer be pörgött pár másodpercre, de leállt. Mondjuk 1 évig állt... szétszedtem a karburátort aztán vissza, nem jó. Az önindítót meg vagy 10 szervízbe elvittük és aszonták nem tudják megcsinálni. Ez van.

2014. ápr. 23. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:

De mi baja az önindítónak? Milyen szerviz már ahol nem tudnak megcsinálni egy önindítót?

Le van égve? Szar a bendix? Elkopott a szénkefe? Vagy mi? Egy önindítónak nem nagyon lehet más baja, hacsak valami mechanikai sérülése nincs, de bármilyen hiba javítható.

2014. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az előző tulaja akitől vettem, kocsinak az aksijárol indítgatta be a traktort mert nem volt benne aksi, azt gondolom leégette vagy mi? Amugy valami osztrák szar gyártmány. A szervízben meg azt mondák hogy szénkefés lett. 40-50ezerért lehetne bele venni önindítót.
2014. ápr. 24. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a kocsija nem 24 voltos volt....

Ha normálisan bikázta akkor attól nem éghet le

Ha pedig szervízben volt és szénkefésnek mondták akkor vagy te "barkácsolsz" bele szénkefét (külön nem lehet hozzá venni?)

Vagy elviszed egy "GENERÁTOROSHOZ" aki háznál olcsón megcsinálja, és akkor neked nem kell bajlódnod (persze ha nincs nagy hibája)

2014. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az egyik ismerősöm lehet hogy megtudja csinálni, ugyhogy odaadom majd neki.
2014. ápr. 26. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!