Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan a mai világban,...

Létezik olyan a mai világban, hogy a munkáltató 20 Ft/km üzemanyag hozzájárulást fizet?!

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán, sőt, olyan is, hogy semmit sem fizet, ugyanis ez csak egy lehetőség, NEM KÖTELEZŐ üzemanyag hozzájárulást fizetnie.
2014. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

létezik.

a munkáltató annyit fizet, amennyit akar. szerencséd van, ha lehet egyezkedni, bár ez nem jellemző.

a törvényi háttér az felejtős...


egyébként a hozzájárulás szó hozzájárulást jelent. ennyivel járul hozzá a tankolásodhoz(ha saját autót koptatsz)

2014. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ennyit ajánlottak.És valahogy nem veszi be a gyomrom az APEH-os 9 Ft/km-es átlag után... Lehet még hinni a csodákban?! :)
2014. ápr. 28. 09:09
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Miért, ez teljesen jó, majdnem a teljes fogyasztásodat fizetik :) (vagy akár a teljeset, autófüggő).
2014. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 dirtboy ***** válasza:

de nettó vagy bruttó?

ha nettó akkor elég király.

nekem kb 16-17ft/km a nettóm,persze ez kevés még egy alacsony fogyasztású kocsinál is de azért sokkal jobb mint a semmi.

2014. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A 9 Ft/km, amit az APEH kiszámolt, az nem az üzemanyagra vonatkozik, hanem az autó használatára, kopására. Az előző munkahelyemen időnként kellett saját autóval mennem más városba elintézni ezt-azt, és ilyenkor az útiköltség (teljes benzinköltség) térítésén FELÜL kaptam km-ként a 9 Ft-ot. Ne keverd a kettőt, nem a 9 Ft helyett kapsz 20 Ft-ot!
2014. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosításokat.

Csak megjegyzem,hogy a párom bérpapírján üzemanyag hozzájárulásként van feltüntetve 9 Ft/km .És ennyit is kap... :S

2014. ápr. 28. 12:07
 8/16 dirtboy ***** válasza:

ha jól gondolom neked pedig úgy van hogy külön van mint adómentes és összesített összeg,alatta meg az adós összesítve is.

a nemadós a 9ft/km téma,az adós pedig a tényleges benzinpénz.

2014. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 makarenkó válasza:
igen,létezik.Nekem az ősszes üzemanyagárat fizetik
2014. ápr. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

igen létezik..


pl nekem fizetnek egy fix km-t, és ahhoz y ft-ot ami majdnem a tényleges fogyasztása a kocsimnak km-enként.

tehát nem kell leadnom mennyit mentem, azt az összeget mindig megkapom..

a 4 év alatt kb 2szer sikerült munkaügyben teljesítenem azt a fogyasztást..

így az otthoni jó részét is a munkáltatóm állja.

aki nem autóval jár, a pedig bérletet kap..


Vannak akik összebeszéltek, és kapják 2-en az üzemanyag-térítést, de 1 kocsival járnak:)

2014. ápr. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!