Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionsofőrök, mennyi időbe...

Kamionsofőrök, mennyi időbe tellett, míg megtanultatok rendesen tolatni vontatmánnyal?

Figyelt kérdés
Most fogom csinálni az E jogsit, de már előre f..sok, mit fogok lebontani a környéken...

2014. máj. 7. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Birlak :D

Hat jah, vonaton kivul nem sok ellenfel van.

2014. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

A nagy öregek mindig azt mondták, hogy lehet ezt gyakorolni két gyufásdobozzal az asztalon :D


És valamennyire igazuk volt. Ha fejben tisztában vagy a dolgokkal akkor könnyen meg lehet tanulni/szokni. Ha nem vagy...szoktam látni néha olyan sofőröket, akik már bejárták ungot berket és 20 év rutinnal a háta mögött nem tud tolatni, össze-vissza tekeri a kormányt.. :D

2014. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kata kata ***** válasza:
100%
Nyergessel és tandemmel könnyű tolatni.Hamar beletanulsz ha rájössz a nyitjára.Forgózsámolyos már egy kicsit nehezebb.
2014. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pótossal én sem tudok, de a nyerges - tandem gyerekjáték. Egyszer kell ráérezni, onnantól megy. A lényeg abban van, hogy a tolatás két ütemben megy. Először "törjük" a szerelvényt, tehát élesebbre vesszük a szöget a pót és a gép között, mikor irányban van már akkor "utána megyünk" azaz egyenesbe állítjuk a szerelvényt. Akkor jó a dolog, ha ez az "törés" és "utána menés" nem darabos, hanem fokozatmentesen, folyamatosan megy. Ha ezt a kormánymozgást sikerül elsajátítani, néhány nap, max. egy - két hét, akkor már menni fog.
2014. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pedig már 18 éve van jogsim, a C jogsi az hamar ment, most jön az E, de valahogy nem tudom elképzelni magam, hogy egy forgalmas útról betolatok egy sikátorba egy kamionnal.

Főleg ha néznek közben, lebénulok teljesen.

Amúgy 18 éve nem volt balesetem, napi rendszerességgel vezetek.

2014. máj. 16. 08:15
 6/6 kata kata ***** válasza:
Nyugi! Mindenki így kezdte Csak van aki nem ismeri el.:)
2014. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!