Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem áll (hat) meg a...

Miért nem áll (hat) meg a buszsofőr két megálló között, ha valaki rosszul lesz a buszon?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 08:45
 1/7 Golan Trevize ***** válasza:
100%
Ha valaki rosszul lesz, akkor kutya kötelessége haladéktalanul megállni.
2014. jún. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megállhat és meg is szokott állni. Esetleg helyijáraton nem, de ott meg úgyis 1-2 percenként vannak a megállók.
2014. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsszavakat is néztem, de ott ellentmondás dolgokat írtál.

Mire alapozod a kérdésedet? Nyilván olyan helyen, ahol veszélyes és célszerűtlen lenne megállnia, ott nem áll meg. Pl. autópályán.

2014. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vágányzár, vonatpótló busz.

Felszállt egy szemmel láthatóan nyúzott, beteg nő a párjával. Beszélték, mennyire rossz neki a vágányzár, de valami hivatalos dolgot muszáj volt intézniük (mögöttük ültem).

A kis fiatalasszony rosszul lett, kérte a sofőrt, hogy a következő buszmegállóban, ahol a vonatpótló amúgy nem áll meg, tegye le. (A város kellős közepén jártunk, egymást érték a helyi és helyközi megállók) A sofőr erre a párja kérésére sem volt hajlandó. Végül, amikor már a többi utas is zúgolódott, letette őket a pusztában, de végállomásig dühöngött, hogy az ilyenek minek szállnak buszra.

2014. jún. 3. 09:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem voltak se részegek, se szakadtak, se piszkosak, se büdösek, se cigányok, vettek jegyet a kalauztól. Aztán a nő szólt, hogy rosszul van.
2014. jún. 3. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha én lennék a cég vezetője, s nem lenne krónikus sofőrhiány, ez az ember másnap már az Expressz újság álláshirdetéseit lapozgatná. Két megálló között valóban nem állhatnak meg, mert az utasnak úgy kényelmesebb. Józsi bácsit nem teheti le a bekötőútnál, Mari nénit az út menti feszületnél. De ilyen helyzetben köteles a legbiztonságosabb módon segíteni.
2014. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen a sofőr hibája. Átérzem a nő helyzetét, én például pont azért vonatozom, mert a buszon pánikrohamot kapok. Amikor újították a síneket és 10 km-t meg kellett tenni busszal, azt hittem, kábé ott halok meg. A sofőr mégis képes volt normálisan reagálni, amikor elmondtam, előre ültetett, ahol ablakot lehet nyitni, és mondta, hogy ha gond van, azonnal szóljak. Na persze neki is jobb, ha nem kell az utas után kárpitot tisztítani :)

De régebben, amíg sokat buszoztam is azt láttam, hogy ha kellett, a sofőr gond nélkül megállt. Tipikusan ha valaki kisgyereket vitt, az pedig közölte, hogy márpedig ő itt és most akar pisilni, hiába 15-20 perc múlva jött a következő megálló, inkább megállt az út szélén a busszal. Soha nem szóltak az utasok emiatt, főleg hogy az a két perc késlekedés helyközi távon kényelmesen behozható.

2014. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!