Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok ezt? Drága autó...

Bevállalnátok ezt? Drága autó " kölcsönadása "?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy ebbe vagy az emberek kategóriába írjam-e, de gondoltam itt többen tudnak érdemi tanácsot adni.


Az alapszituáció: Van egy Porsche 911 GT2 RS-em, amolyan nagyon pátyolgatott autóként, csak hobbiból használom, illetve néha pályán ha úgy van.


Legjobb haverom most tölti be jövő hétvégén a 30-at, és poénból beszélgettem vele, hogy mit kér erre a kerek születésnapra. Kapott az alkalmon, mert azt kérte, hogy pályán ( nem autópálya :) )hadd vezesse a 911-et. Mellettem már rengetegszer ült, de sose került szóba, hogy megpróbálná, vagy bármi ilyesmi. Most viszont bő egy hét múlva ki szeretné próbálni, csak nem tudom, hogy oda merjem-e ültetni a volánhoz. Eddig a legerősebb kocsi amit gyakran használt az egy dízel 240 lovas gép volt, tehát köze nincs ehhez, ez 612 ló és nem épp egy családi utazóautó.


Szóval nem tudom, hogy merjem-e Neki engedni, megsérteni sem akarom, de ha választani kell, akkor inkább kimagyarázom minthogy Neki vagy a kocsinak valami baja legyen. Én lassan 4 év alatt jutottam el oda, hogy tényleg magabiztosan vezetem, tudom milyen mikor az ember először találkozik ilyesmivel.


Nem kérek kamuzást, meg hasonlókat, mindössze annyit, hogy ki mit tenne ebben a helyzetben? Vagy esetleg simán utcán valami elhagyatott helyen csak lassan, ahol nem lehet száguldozni, aztán ha ott megy már jól pár napig akkor megpróbálni felmenni pályára?



2014. jún. 11. 03:57
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem vegyél neki egy másik Porschét. Ami az övé lesz. És akkor nem a tiédet fogja összetörni. Ami azt illeti, én is nemsokára betöltöm a harmincat.
2014. jún. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Írass alá vele egy papírt, hogy minden felelősség az övé. Hidd el, óvatosabb lesz rögtön :)

Segítő elektronikákat ne engedd kikapcsolni.

Egy Ariel Atomot is odaadnak pár tízezer forintért sima B kategóriával rendelkező embereknek is, pedig az még durvább, mint a te kocsid. Mégsem halt meg még senki, és az autó sem tört össze. Sőt NASCAR autót is ki lehet próbálni oválpályán, és az ügyesebbek a 160-170 MPH-t is elérik, pedig gondolhatod, hogy életükben nem vezettek annyira gyors és erős autót.

Annyi a lényeg, hogy nem rögtön a helyi körrekord megdöntését kell kitűzni célul. Az egyenesben meg lehet nyomni neki, ülj ott mellette és mondd, mikor fékezzen.

2014. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Ülj ott mellette, és úgy jársz majd mint Paul Walker.
2014. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sima 911esekben mindenféle vezetést segítő kütyü van gondolom a gt2rs is el van látva hasonlókkal, lehet azzal finoman de élvezetesen is menni
2014. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, lehet ez lenne a legjobb, először megpróbálni szép lassan gyakorolgatni vele. Ha jövő hétköznap nem lesz ennyire kánikula és lesz szabad időpont akkor lehet kimegyek vele picit gyakorolni, aztán születésnapjára picit belerázódik, hogy valamennyire hajthassa is. :)


2. Nem Ádám vagy a vezess.hu-ról?:)Csak mert vele is beszélgettem, Ő is grammra ezt mondta. :)

2014. jún. 11. 17:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem ő vagyok, csak ezt a két autófajtát szeretném mindenképpen kipróbálni majd egyszer, és erről tudtam írni konkrétumot, mert utánanéztem, hogy lehet vezetni :)

Az ilyen Ferrari ezetések annyira nem érdekelnek (persze ha ajándékba kapnám mondjuk, nyilván nem fanyalognék:D), mert azokutcára készültek, tele elektronikával amit nyilván nem kapcsolnak kinekem.


De egy Atomban és egy NASCAR autóban nincs mit kikpacsolni, mert hiányoznak ezek a rásegítések, na az lehet az igazi élmény, küzdeni a technikával és a fizikával egyedül! :D

Persze ezek egyelőre csak álmok, főleg a NASCAR, mert ugye oda még ki is kell jutni, szállás, stb... De majd egyszer :D

2014. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Uhh, szóköz- és betűhiányokért elnézést!
2014. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond. :) Arielt láttam párszor közelből, bár még nem jutottam el odáig, hogy vezessem is. :)
2014. jún. 11. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
A nőmet a laptopomat a pipámat és az autómat ne kérje kölcsön senki, mert nem adom.
2014. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 'csak' 997 Carrera PDK van, de azt sem adom oda senkinek.
2021. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!