Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autó műszakiztatására elvihete...

Autó műszakiztatására elvihetem a kocsit egy pár napja lejárt műszakival? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Lehet, h 2-3 nappal kicsúszok a határidőből és mire el tudnám vinni, már nem lesz érvényes a műszakim.

Ezt olvastam (itt: [link] ) :

"Ha a forgalmi engedélyben szereplő legfrissebb műszaki vizsga érvényességi ideje lejárt, az NKH regionális igazgatóságának a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata a jármű következő műszaki vizsgájának napjáig, de legfeljebb az érvényességi idő lejártát követő harminc napig - ezt követően pedig csak a vizsga napján - jogosít a közúti forgalomban való részvételre. Lejárt műszaki érvényességi idő esetén Ideiglenes forgalmi engedélyt (más néven: útvonalengedély) lehet igényelni."

Jól értelmezem, hogy ez azt jelenti, hogy a lejárt műszakival még utána 30 napig el lehet menni a kocsival a vizsgára? És ha út közben elelnőrzés van, akkor nem büntetnek? Előre is kösz a választ!



2014. jún. 11. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ez azt jelenti, hogy ha már be van jelentve vizsgára az autó, és a vizsgaidőpont a műszaki lejáratát követően van, akkor addig, de max. 30 napig érvényes a műszaki. De csak akkor, ha erről van papírod, tehát bemész az NKH-hoz, és kérsz vizsgaidőpontot. És amennyiben ez az időpont a műszaki lejárta után van de 30 napon belül, akkor addig közlekedhetsz a gk-val.
2014. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha. Akkor mégse jól gondoltam.

Elmondanám konkrétan: 18-dikáig jó a műszaki, de lehet h csak 20-ra lesz kész a kocsi, szal csak utána tudom vinni (helyesebben a szerekő viszi majd).

Akkor már most jelentkezzek be vizsgára és kérjek időpontot? Vagy ráér akkor, mikor már kész a kocsi? ÉS akkor az a papír lesz az érvényes az útra?

Mert értesítést a vizsgáról már küldtek.

2014. jún. 11. 11:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és ez a határidőn túliság kerül nekem majd valamibe? Van plusz költsége? (Bocs a hülye kérdésekért, de ezekhez absz nem értek.)
2014. jún. 11. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tökéletesen leírta mi a helyzet.


A te esetedben a szerelő elszalad, kér egy időpontot, és izgul.


Ha te mész a vizsgahelyre, akkor kérdezd meg, mert az a biztos.


Ha ennek ellenére a rendőr megbüntet, akkor nem tudom...

2014. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!