Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kitől talultál meg igazán...

Kitől talultál meg igazán vezetni? Csak az oktatótól, vagy előtte baráttól, rokontól? Esetleg jogsi után még mindig valaki segített finomítani a tudásodat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem apukám segít nagyon sokat, mert az oktató igazából csak annyira tanított meg, hogy a vizsgán átmenjek,de ez nem az ő hibája volt, egyszerűen kevés az a 20óra. Amúgy ő az első órán azt mondta, hogy csak közlekedni tud megtanítani ennyi idő alatt bárki, vezetni nem.
2010. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Én 8 éves korom óta vezetek, persze 12-3 éves koromig csak apám ölébe. Minden nap fokozatosan többet irányíthattam a kocsit (első napokban csak a gázpedált, aztán a féket is, majd a kormányt stb). 13 éves koromba pedig rengeteget vezettem, persze csak éjszaka a rendőrök miatt, de lényeg a lényeg, hogy jogsi előtt 5 évvel is tudtam kocsit vezetni. Most vagyok 17 éves és imádok autót vezetni. Egyébként az oktatóval teljesen más a vezetés, izgultam és teljesen béna voltam hiába volt tapasztalatom..
2010. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó hogyha egy tapasztalt rokon besegít, mert akkor nem bénázik annyira az ember. Viszont az a baj, hogy a rossz szokások is rögzülnek és ezek a vizsgán hátráltatnak.

nekem a férjem segített. 22 éves volt akkor jogsija és hivatásos sofőr. A Kresz nagyon ment és az autót is biztosan vezettem. Nem robbantam le piros lámpánál és nem tartottam fel ott a forgalmat 30al, ahol lehetett menni 50nel is.

De mint mondtam , pl kanyarodáskor nem tekintettem hátra, csak a visszapillantót használtam. Nos ezért símán meghúznak a vizsgán. Szerencsére minden jól ment.

2010. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt. Az akkori barátom ismerte az oktatót. Ő is nála tanult és utána barátságból (közös rali élményekből) tartották a kapcsolatot. Szóval az oktatótól tanultam vezetni, aki ralizott. :D Szerintem nagyon jó oktató volt, már "vissza vonult".
2010. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a jogsi megszerzése előtt már vezetgettem mert a többiek ittak és egy autót bárki el tud vezetni főleg ,hogy nálunk nem is volt nagy forgalom meg ilyesmi így én egy terepjárón szereeztem rutint.Utána mikor meglett a jogsi keresztapám nagyon sokat ült melettem és bevallom a 35 éves vezetési tapasztalata sokat segített.

Pl oktató nem mond olyat ,hogy a parkolóban az árnyékokat figyeld a kocsi alatt vagy ilyen kis apróságok amik életet mentenek.

Persze volt már ,hogy a kéziféket cibálta ,hogy ne csináljak hülyeséget.Azóta is biztonságosan vezetek soha nem volt baleset még koccanás sem.


Jogsi még nem jelenti azt ,hogy valaki tud vezetni az csak feljogosít ,hogy törvényesen vezess.Én szívem szerint 1 évig nem engednék senkit vezetni egyedül.

2010. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már 4 éve vezettem amikor levizsgáztam vezetésből.

De igazán megtanulni vezetni, csak 50-100 ezer km vezetés után lehet.

Egyébként én amikor levizsgáztam, utána mindig én vezettem, ha mentünk valahova. Szinte minden héten mentünk Pestre (Egerből).

A lényeg, hogy vezess amennyit csak tudsz.

2010. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A vizsga után apámtól és a páromtól tanultam meg vezetni. Mindketten vezetés-őrültek voltak...
2010. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oktatótól. Első rutinpálya után én vittem vissza a kocsit. Azt mondta, tehetséges vagyok, de figyeljek oda az órára is, nem a hajtás a lényeg. Megvan azóta a jogsim, egy barátom kocsiját vezettem néha, meg nagynénémét.
2010. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdést is azért tettem fel, mert tényleg csak az alapok tanulhatók az oktatótól. Nekem aztán a férjem segített, és bizony sokat tanultam még tőle! (És mi van, ha nincs, aki tanácsokkal szolgáljon a friss jogsival útnak indulónak?)



19:36

Mit jelent "a parkolóban az árnyékokat figyeld a kocsi alatt"?

2010. jan. 8. 15:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!