Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volkswagen busszal lehet még...

Volkswagen busszal lehet még járni? Vagy úgy is hallottam, hogy külön engedély kell hozzá. Jogosítvány is más kell hozzá?

Figyelt kérdés
Lehet még ilyet venni? Mert az utcán láttam ilyen kisbuszokat, de nekem azt mondták, hogy már nagyon ritka, és nehéz megszerezni is, meg minden. Minden információt köszönök előre is! :)

2014. júl. 19. 11:19
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, ez lemaradt: Ilyenre gondolok


[link]


:)

2014. júl. 19. 11:21
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne más jogosítvány hozzá? Nincs méás jogosítvány Volkswagenre, Ladára, Suzukira, Mercedesre. Sőt, kisbusz sincs a jogban. Személygépkocsi van, autóbusz van, tehergépkocsi van. A besorolást a megengedett legnagyobb össztömeg, és a szállítható személyek száma dönti el.


A KRESZ szerint személygépkocsi: személyszállítás céljára készült olyan gépkocsi, amelyben - a vezető ülését is beleértve - legfeljebb 9 állandó ülőhely van.


A karosszéria formája, jellege nem számít, a jogban nincs kisbusz, személygépkocsi van. Mivel akármelyik ös-Transportert nézzük, kevesebb ülőhely van bennük 9-nél, B-kategóriás jogosítvánnyal vezethetőek. Jó állapotút szerezni belőle nem egyszerű, de lehetséges.

2014. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Transporter T2 néven keress rá. A jó állapotúak aranyárban vannak.
2014. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
T modellel is lehetne közlekedni
2014. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 3. válaszolónak pedig, üzenem, hogy jobban bejön az a régebbi, "hippisebb" változat. :)


18/L

2014. júl. 19. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, az T2-es. Ha a T1-re gondolsz, az már valóban nagyon ritka és még horrorabb áron adják. Íme:


[link]

2014. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezeket már szinte csak a neten lehet fellelni, vagy nagy szerencsével egy tanya udvarának a sarkában, teljesen lepukkant állapotban.
2014. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha lepukkant, meg tudom javítani, meg hát külsőleg is "ki tudom csinosítani", csak nekem tényleg ilyen kocsi kell, és köszönöm! :)
2014. júl. 21. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán kasznis vagy? :)
2014. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!