Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Járt már más is úgy, hogy...

Járt már más is úgy, hogy átverték benzinkúton?

Figyelt kérdés

őemvén szoktam tankonli gyakrabban, és mostanában feltűnt, hogy amikor vissza teszem a pisztolyt kereken 4001 forinton áll a számláló. Ez nekem azért megfelelő még, mert gondoltam úgyis lefelé kerekítik. Na hát amikor meg már fizetek akkor 4005 forintot kérnek. Kérdésemre elmondták, hogy gép tehet róla nem ők.

Ja és akkor pont 6.69 lilert tankoltam és a blokkon már 6.7 liter volt. Érdekesnek tartom. Kíváncsi vagyok más is volt-e már így.



2014. júl. 27. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
De az téged hol érint hogy az ő gépük hogyan kerekít? Amióta nincs 1-2 forintos, azóta a kerekítési szabályoknak megfelelően kell fizetni. Ha te meg még oda adod azt az 5 forintot, vess magadra:D
2014. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kerekítési szabályt is csak készpénzforgalomban használatos, mivel 99%-ban kártyával fizetek.. :D


De ha ezen problémázol, akkor tankolj 4000-ért vagy 3999-ért, vagy menj más kútra.

2014. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mérési pont nem a pisztoly legvége, hanem az átfolyásmérő. Egy-két csepp azon még a tankolás befejezése után is átszaladhat, de ez az iparágban megszokott és eltűrt jelenség, mivel nem éppen űrtechnika, amit a hazai kutakon használnak. Esetedben pont átbillent .69-ről .7-re a számláló.
2014. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már olyan hogy 5996 nál állt meg a mérő. Mire vissza tette ma pisztolyt, már 7004 lett belőle...
2014. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6004*
2014. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy érdeesség, mert néha még felnyomom az agyam ezen. Ma tankoltam 2500 forintért. Lefényképeztem. A kutas bámult - mármint a kinti srác. A benti nőt nem tudom.

Bemegye és láss csodát pont annyit kértek amennyiért tankoltam.

Lehet már nem kerekít a gép?.... no comment

2014. aug. 8. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem fizetném ki, és nem cigánykodásból, hanem elvből. Ha kártyával fizetsz is megkérdezi, hogy "helyes összeg?" Nem, a 4005 nem helyes, ha 4001-et mutatott a kijelző, amikor visszaakasztottad a töltőcsövet.

Mocskos, undorító banda az összes benzinkút, tessék velük keménynek lenni!

2014. aug. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!