Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Harckocsi forgalomba helyezése?

Harckocsi forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés
Szóval... Két hónapja megboldogult apám földművelő volt, és mikor pár napja elkezdtem kiganajozni a fészerét, meg a tanyájához tartozó melléképületeket, egyszer csak rábukkantam egy harckocsira, elméletileg ez egy BMP-2 típusú jármű, ami tökéletesen működik, csupán a fegyverzete van hatástalanítva (ezt onnan tudom, hogy később a házában megtaláltam a papírjait a tanknak), és sikerült beindítanom, meg mentem vele egy kört nagy nehezen a tanya körül, mire rájöttem hogyan működi! Szóval, az érdekelne ha mondjuk forgalomba szeretném helyeztetni a járművet akkor milyen vizsgák szükségesek, illetve nagyjából mennyibe kerülne, mivel szeretném használni a tanyán a munkákhoz. Illetve még pár éve láttam a TV-ben egy műsort, hogy egy embernek sikerült forgalomba helyeznie egy hasonló "szörnyet", de arra már nem emlékszem milyen okmányok kellettek akkor, meg ez a műsor is kb 10 éve volt, szóval megismétlem a kérdésem: Nagyjából mennyibe kerülne forgalomba helyezni és milyen vizsgák kellenek hozzá, illetve okmányok?

2014. júl. 28. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A BMP az nem harckocsi, hanem gyalogsági harcjármű :P


Ha forgalomtól elzárt területen használod akkor nem kell hozzá semmilyen papír, még jogosítvány sem.


Forgalomba helyeztetni kicsit macerás lenne, mivel szélessége miatt túlméretes jármű, így vizsgára is csak trélerrel vihetnéd, meg minden kapun kívüli tevékenységhez útvonalengedély kellene, amiben biztos lenne pár különleges előírás ( pl a lánctalpra védőgumi felszerelése, kísérőkocsi stb..).


Szerintem írj rá a megyeileg illetékes NKH-ra, ők megmondják mi a lehetőségeid, milyen kategóriában lehetne forgalomba helyezni, mi szükséges hozzá stb.

2014. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hívd fel vagy menj be személyesen a :

Nemzeti Közlekedési Hatóság-ba

2014. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, majd a héten felhívom őket!
2014. júl. 28. 18:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként, még azon gondolkodtam hogy eladom és az árából vennék valami kisebb haszongépjárművet, csak az a baj, nem találnék nagyon vevőt, mert szerintem ilyenre nincs nagyon kereslet, másrészt pedig nem tudom mennyit ér...
2014. júl. 28. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ó ne aggódj, elég sok militarista él az országban, vannak netes fórumok is, ahol tudsz tájékozódni akár az árak vonatkozásában is. Persze időigényes, de nem lehetetlen eladni. (Viszont külföldre macerásabb lehet eladni, mert hiába hatástalanított, attól még haditechnikának számíthat.)
2014. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Megvan még a jármű? Én megvenném. Ha igen, és érdekel az ajánlatom, írj egy választ!
2017. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!