Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorosok, robogósok, miért...

Gauldoth kérdése:

Motorosok, robogósok, miért csináljátok azt, hogy amikor áll a sor (Pl. Egy lámpánál) akkor a sorok között elmentek előre, majd a sor elején a két sor közötti területről beálltok az egyik sáv közepére?

Figyelt kérdés
Ezt tényleg kérdezem, nem azért kérdezem, mert idegesít olyan különösen. De nem értem, hogy ha a motor elfér az álló autók között, akkor amikor a sor elejére értek, miért nem maradtok ugyanúgy a két sáv között, hogy amikor az autók elkezdenek haladni (pl. zöldre vált a lámpa) akkor a nálatok gyorsabbak két oldalról el tudnának haladni mellettetek. Előre is köszönöm az értelmes válasz(oka)t!

2014. júl. 30. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok motoros, de amikor ilyet láttam, az elindulás után rögtön húzódtak sávon belül jobbra. Egy átlagos autós gyorsításnál egy robogós jobban gyorsít (főleg, ha piros sárgánál kezdi el keresni az autós az egyest), tehát mire az autós beéri, már jobbra húzódott, és el tud haladni mellette.
2014. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert életveszélyes két sáv között maradni menet közben. Ennyire egyszerű.
2014. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Well, ok, simple. :D Persze gondoltam, hogy kapok egy ilyesmi választ, de arra gondoltam, hogy leírja valaki, hogy igazából mi is történhet. Gondolod, hogy valaki egyszer-csak nem kerülne ki (véletlenül). Azt is elhiszem, ha ezt mondod,csak kérdezem. Nem akarok senkit sem idegelni, csak ez a kérdés mindig érdekelt.


Az elsőnek üzenem, hogy nem egyszer ragadtam már be robogós mögé aki aztán kb. 40-el ment.

2014. júl. 30. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
a sofőrök 90%a nem figyeli a motorost, ráadásul így a holtterébe is kerülhetsz könnyen. Pesten meg kevés olyan 2 sávos út van ahol biztonsággal elférne egy 3. Mooros....
2014. júl. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Senki sem akar induláskor két kocsisor között lenni.
2014. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azért mert utáns meg vagy lőve, se jobbra se balra nem tudsz menni mert senki nem fog beengedni...
2014. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!