Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek illik a barátoktól...

Szerintetek illik a barátoktól benzinköltséget kérni, ha közösen megyünk valahová?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy maradi vagyok, de úgy érzem nem etikus elkérnem a benzin árát a barátoktól, mert ha egyedül utazok sem fizeti ki nekem senki.

Az, hogy ketten vagy hárman ülünk a kocsiban nekem teljesen mind1.

Ezt modtam nekik, de kicsit furán néztek rám.

Részemről ez így korrekt, mert egyedül is mentem volna, ha ők nem jönnek.

Nektek mi a véleménytek erről?


2014. aug. 3. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem az, hogy a barátaidról kérdezel. Megbeszélés és szokás kérdése. Teljesen természetes az, hogy be akarnak szállni a kiadásokba. Azt írod, neked akkor is pénzbe kerülne, ha egyedül utaznál. Ez igaz, de nekik is.

Az a jó, ha közös kasszán vagytok, vagy mindenki fizeti a maga részét.

Lehet azt is, hogy te leviszed őket, de ők meg meghívnak ebédelni. Vagy valami hasonló.

Van egyébként egy olyan mondás, hogy a jó/hosszú barátság titka a pontos elszámolás.

Nos, ha ez így nem is igaz, de arra figyelni kell, mindegyik félnek vállalható legyen a dolog. Ezek a pénzügyek már sok haverságot felborítottak.

Én azt mondom, fogadd csak el nyugodtan.

2014. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyakoriságtól és a távtól függ.

Ha előre megbeszéljük, hogy elmegyünk pl. nyaralni, kirándulni az ország másik végébe, akkor osztjuk a költséget.

Ha elmegyünk pl. egy közeli strandra, akkor nem. Én nem kérnék pénzt. És fura lenne, ha tőlem kérnének.

De ha mindig nekem kéne kocsival menni minden programra, akkor nem tetszene, hogy mindig én fizetek.

Illetve, ha mindig ugyanaz lenne (nem én, hanem más a társaságból) a sofőr, akkor én beszállnék a benzinpénzbe mindenképpen.

2014. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kb. egy órát utaztunk és esélyes, hogy egyszeri alkalom volt, mert nehéz össze egyeztetni.
2014. aug. 3. 23:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

és ha te nem mész, akkor a barátaid meg a vonatot/buszt fizették volna


szerintem az a normális, ha összedobjátok a pénzt, ezt nem is kell kérni, mert normális emberek rögtön adják a részüket


bár ha az a szitu, hogy te már rég melózól, ők meg mondjuk suliznak és neked ez nem gond, akkor persze nagyon szép gesztus

2014. aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha akartak adni de nem fogadtad el, akkor a kérdés talán már idejétmúlt!

:)

Viszont nagyapám meg azt mondta: "Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el!"

Egy oda-vissza 100 km-es útra, ha adnak fejenként egy ezrest, akkor azt nyugodtan elfogadhatod, még nem fog a barátság rovására menni. Vagy mint írták, ha kompenzálnak egy ebéddel.

Néha elviszem a gyerekeim osztálytársait kirándulni, mindig megbeszéljük kb. mennyi a benzinköltség, aztán mikor ide adják a pénzt, akkor vagy elfagyizzuk, vagy veszek nekik némi hamburgert a pénzből.

:D

2014. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. aug. 4. 14:30
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam:)

A szitu forditva történt; én suliba járok, egyik ismerősöm, aki már rég dolgozik, levitt minket egy közeli strandra.

A teljes tankolási költséget az egyik utassal fizetette ki!

Utána még meghivatta magat ebédelni az egyik ott lévő másik kocsival jött ismerőssel.

Én nem tartottam etikusnak a dolgot, viszont az is feszélyez, hogy az ismim fizetett egy egész tankolást.

Szóval, most nem tudom beszáljak- e az ismerősömnek vagy sem- vagy hagyjam a francba; ő fizette ki.

2014. aug. 4. 14:38
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát, hogy értsétek a söför; leutazott ingyen, haza ment ingyen, maradt is még benzine ingyen, ingyen kajált( de ezt mással).

Egyik haveromnak meg egy teljes tankolásba került.

Plusz még a hazamenésbe a söför otthonától.

2014. aug. 4. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!