Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy sikerült vezetni legelősz...

Hogy sikerült vezetni legelőszőr magassarkúban illetve papucsban?

Figyelt kérdés
Elsőre sikerült vagy gondot okoz ,és hogy történt az eset (szándékosan kipróbálás hogy milyen, vagy nem tervezett vezetés jött közbe),és milyen autóval?
2010. jan. 18. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Magassarkúban max egy kihalt utcában próbálnám ki csak. Egyébként nem vagyok olyan hülye, hogy kimegyek forgalmas útra, hogy azt se tudom, hogy tudok-e benne vezetni.

Papucsban próbáltam már, mikor tanultam, rutin pályán. Állandóan befordult a papucs talpa és ezáltal beragadt és nem bírtam tőle felengedni a kuplungot. Egy élmény volt.

2010. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindkettö tilos, ha balesetet okozol, akkor a biztositó nem fizet, a rendör meg megbüntet - kell ez neked?
2010. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nem volt választásom, mindenképp magassarkúban kellett vezetnem (színházból hazafelé rosszul lett a férjem), borzasztó volt, összevissza csúszkált a cipőm talpa a pedálokon. Amúgy a sarok magassága (5 cm) miatt nem lett volna gond, de a csúszós talp nagyon veszélyes, márpedig ritka az olyan magassarkú, aminek nem csúszik az alja.
2010. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos én nekem 2 éves a jogsim,és most nyáron végig tangapapucsban vezettem.Semmi extra,ugyanolyan mint egy cipő,viszont nagy melegben aláizzad a lábad,és volt hogy fékezésnél kicsúszott belőle a lábam,az veszélyes volt.

Amúgy nekem a biztosító amúgy se fizetne mert csak kötelezőm van.:D A rendőr meg miért büntetne meg?van ilyen szabály?Vagy törvény?Azt nem tudtam:D 19/F

2010. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
47%
Dehogy tilos, semmi sem tiltja, ne beszéljetek már zöldséget. Én úgy tanultam meg vezetni, nekem az oktatóm mondta hogy márpedig egy nőnek tudnia kell magassarkúban is. Nem lehet váltócipőt hurcolászni. A hegyesorrnál az a lényeg hogy nem függőleges lábfejjel, hanem kissé kifelé fordítottal nyomod a kuplungot nehogy beakadjon felül. Papucsban is vezettem már, a papucstól függ. az a puha papucs kiváló hozzá, ami színes és a piacon lehet kapni 1300-ért. nem lötyög ezért pedálozás közben fixen tartja a lábat, olyan mintha cipővel nyomnád.
2010. jan. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt választásom ,kb.8-9 centis magassarkúban kellet a pesti dugóban vezetnem (nem vezetni készültem,de így hozta a sors).Akadt is baj, a szőnyegbe mindig beakadt a sarka és begyűrte a pedálokhoz.Nem bírtam benne vezetni ,eléggé bizonytalan volt nem éreztem hogy mennyire nyomjam a pedálokat,néhány elindulás megállás után kibújtam és mezítláb vezettem. Azóta sem tudok tökéletesen ,vidéken még csak-csak de a városi dugóban nem merek akkor leveszem. A papucsban való vezetést pedig céltudatosan gyakoroltam ,abban elég jól érzem a pedálokat,még a vietnámiban is.Bár kezdetekben instabil volt de megtanultam benne. Viszont vannak papucsaim 8-10cm.-es tűsarokkal,na abban lehetetlen vezetni ,azt még akkor is leveszem ha csak 3métert kell menni.Kíváncsi lennék hogy ki tud ilyenben vezetni,mert szerintem tuti képtelenség ,többször próbáltam hogy hátha sikerül,de nagyon nem bírok benne vezetni. Amikor ilyen van rajtam már le is veszem mikor beülök az autóba.
2010. jan. 21. 18:28
 7/10 anonim válasza:

Nem elfér egy váltócipő a csomagtartóban?

Vagy jobb szenvedni, és összetörni a kocsit?

2010. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát beteg emberek akik magassarkúban vezetnek kivétel akinél véletlen így alakult. Egyszerűen hihetetlen és igen a kresz tiltja a magas sarkúban vezetést.A rendőr nem büntet meg ugyan érte de akkor is gusztustalan hogy valakiazért veszélyezteti más autósok autóját és testi épségét mert lusta egy pár váltócipőt tartani az autóban . Sok buta plázacsaj akiknek a pasijuk tette a popója alá a verdát és sz.pásért kaptak jogsit.Bocsi de ezt le kellett írnom.
2010. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Megmondanátok nekem, hogy melyik jogszabály, melyik paragrafusa tiltja a magassarkú cipőben való vezetést? Centiméterre van meghatározva, vagy másképp?

Kedves Kérdező!

25 éve vezetek mindenféle lábbeliben, probléma nélkül. Az évek során arra jöttem rá, hogy olyan cipőben tudok biztonságosan, gond nélkül vezetni, amelyikben az utcán is stabilan és kényelmesen tudok jönni-menni, még talán futni is. Az a papucs, amelyikben séta közben is csúszkál a lábad nem alkalmas vezetésre. Az amelyiknek, olyan magas a sarka, hogy nem tudsz benne 5 métert futni a busz után, pofára esés nélkül, szintén nem alkalmas. Abban a csizmában le fog csúszni a lábad a pedálokról is, amelyikben kilépve a kapun jégtáncot jársz.

Ezenkívül már csak azt kell megtanulnod, megszoknod, hogy melyik fajta lábbeliben, hová tedd a lábad a kocsiban, milyen szögben tartsd, hogyan mozgasd. Természetesen más egy kicsit a technikája a sportcipőnek, a magassarkúnak, papucsnak stb. Neked kell érezni, hogy mikor kényelmes, stabil. Ezt gyakorolhatod először álló helyzetben, majd olyan helyeken, ahol kicsi a forgalom. Ha úgy érzed nem sikerül megszokni, és nem tartod biztonságosnak, ne szégyelld a váltócipőt.

2010. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Automata, fél-automata váltós autóban gond nélkül, bármikor. Nekem Smart van, kuplung nincs, és még a maradék pedálok (gáz, fék) kialakítása is olyan, hogy nem szorul alá a cipősarkad.

A Kresz egyébként sehol nem tiltja, bár ajánlja hogy ne legyen magas sarkú a cipőd, de nem szabály, csak javaslat, ezért rendőr nem is büntethet.

2010. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!