Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy az autók sebessé...

Az igaz, hogy az autók sebességmérője 5 km/h-val többet mutat annál, mint amennyivel az autó valójában halad?

Figyelt kérdés
Állítólag azért, hogy könnyebben be lehessen tartani a sebességhatárokat, és véletlenül se lépje túl. Mint amikor valaki 5 perccel előrébb állítja az óráját, hogy "biztosan elérje a buszt".
2010. jan. 19. 11:40
 1/9 BeerHunter ***** válasza:
100%
Azt, hogy pont öttel-e, azt nem tudom, de egy picivel a mi kocsink is többet mutat. Azoknál a sebességmérőknél lehet lemérni, ahol mutatja, hogy mennyivel mész, nem csak villog:)
2010. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem, ez csak amiatt lehet, hogy nem a szabvány felniket rakják fel egyesek. Mert tetszik nekik a kis autó nagyobb kerékkel. Mi egy rendőr ismerősünkkel bemérettük és max 1-2 km volt a különbség, de nem 5
2010. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk van egy Ford-unk meg egy Renault-nk, de mind2nél ezt tapasztaltam, hogy amikor iylen sebességmérőnél haladtam el az kevesebbet mutatott mint a kilométeróra. Én is vmi iylen dologra gondoltam mint a kérdező, és nincs módosítás a kocsikon, gyáriak
2010. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
GPS-sel mértük, hogy 50ig egész pontos értéket mutat a sebességmérő, aztán 80-90ig többet mutat.
2010. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is azt vettem észre, hogy sebességmérő előtt elhaladva kicsit többet mutat, úgy látszik gyárilag kicsit magasabbra állítják az analóg órákat.
2010. jan. 19. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Direkt állítják magasabbra az órákat, hogy ne lehessen vita sebességmérésnél. Ha valaki óra szerint betartja a sebességhatárokat, biztos, hogy nem fotózzák le.
2010. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Midegyik autóban fölé mér, tehát többet mutat. Az hülyeség, hogy 5-tel többet, százalékban lehet mérni inkább. Pl. óra szerint 54-el mész az 50. Én is lemértem így tudom!

Némelyik trafi is fölé van állítva.

2010. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Minden mérőműszernek van egy "tűrése", azaz a mért, illetve mutatott érték mellett, egy kis tartományon belül van valahol a valódi érték. Ha csak elvileg is lehetne az, hogy pl. 49-et mutat, de 51-gyel mentem, akkor be lehetne perelni az autógyárat (sebességmérő-forgalmazót, stb.). Ezért inkább úgy gyártják, hogy kevesebbet biztos nem mutat, inkább kicsivel többet (max.8%), az a biztos.
2010. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában 5-8%-ot csalnak az órák ha megfelelő méretű felni és gumi van az autón. Ha nem megfelelő váltóméretben veszel rá felnit/gumit vagy nagyon lapos a gumid, akkor többet is.
2010. jan. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!