Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A sofőrkártyát ki lehet venni...

A sofőrkártyát ki lehet venni a tachográfból amikor pihenőidőn vagyok?

Figyelt kérdés

Nem világos az, hogy a vezetéssel kapcsolatos adatok, hogy és hova kerülnek rögzítésre és az ellenőrzéskor honnan veszik le a múltbeli adatokat.


Ha például a pihenő idő alatt, ami 9, 11 óra vagy több is lehet, nyilván ez időre nem hagyok a kocsiba semmit, hanem elviszem magammal a kártyát a pihenésre. Ha a készülék tárolja az adatokat és nem a kártya, akkor beülhetek egy másik kocsiba és mehetek azzal a pihenés alatt? Vagy ha a kártya tárolja, akkor hogy kerül rá az az adat, amikor kivettem a kártyát és pihentem?



2014. okt. 18. 08:19
 1/4 krissztus ***** válasza:
ez ugy van ....berakod kártyot elindulsz vezetsz elöte be kell alitani tachografot, okézgatni kell. tegyuk fel hétfő este vezetél utoljára este 10 .....haza mész kiveszed kártyot , szerdán berakod ujra reggel 8 ,és kérdezget , név stim, datum stb,,,, majd ki irja utolso kártya behelyezés ideje ekor volt, hétfő este tiz , le okézod oké, és ha jol tudom itt álitodbe az el telt párnap óra idődet ágyra vagy készenlét ami épp volt neked mivel pihentél ágy , igy beregisztrálja elmult pár órádat ágyra ............mivel minden percet igazolni kell, ha ellenőrzés van , nem ugy van haza megyek reggel jövök indulás gyerunk, rendőr nézi reggel első tiz percet ,,,ami ugye jármű ellenőrzés , ha nincsen meg már meg is fogot , buntettés ,,utána nézegeti gyorshajtás, pihenő idő mert már tudja hibáztál igy tovább keres, ha kártyásbol ulsz át korongosba, pl: kártya vezetsz reggel 8 tol. ......11 ig,,,11,10 be ulsz korongosba kártya regisztrálja ,,,,11 kiveted itt rendőr ugye egyböl nézi majd hova tunt:) ekor beulsz korongosba kitöltöd hátul huzod kiegészitő részen vezetél 11 ig.....eltelt 10perc készenlét huzol majd berakod ....igy lesz 11,10perc...és indulás. ekor kiszámolod magadnak menyi van hátra még vezetés idő mikor kell pihened. ......végeztél korong ki...viszed magadal.
2014. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

A kártya is, és a tachograph is rögzíti az adatokat. A kártyát 28 naponként le kell olvasni, mert elkezdi a régi adatokat törölni, és felülírja az újakkal. (konkrétan adatmennyiséget tárol a kártya, nem napokat. De 28 napot biztosan tud tárolni.)


Kiveheted a kártyát, de ha másik tachographos kocsit vezetsz, akkor az egy ellenőrzéskor kiderül.

De azt is lehet, hogy reggel, amikor visszateszed, akkor kiegészíted az adatokat a tachon, magyarul visszaírod pihenőnek.


Útszéli ellenőrzéskor csak az elmúlt 28 napodat ellenőrzik, telephely ellenőrzéskor nézhet az NKH régebbi adatokat. Ugyanis minden letöltést(kártya, tacho) a cégnek tárolnia kell nem tudom mennyi ideig.

2014. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" Ha a készülék tárolja az adatokat és nem a kártya, akkor beülhetek egy másik kocsiba és mehetek azzal a pihenés alatt?"


Az előző kérdéseknél már tisztáztuk mennyi lehet a napi munkád, vezetésed stb. Ha ezek ideje elfogy és pihenőt kell tartanod, akkor miért akarsz másik autóba ülni? Nincs elég árokba borult meg szalagkorláton keresztül vágtató kamion, kell még egy, igaz?


Az 561/2006-os EK rendelet nem azt szabályozza mennyi értékelhető adat lehet a kártyádon, hanem hogy mennyit vezethetsz/dolgozhatsz!!

2014. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"""""""""""" Ha ezek ideje elfogy és pihenőt kell tartanod, akkor miért akarsz másik autóba ülni? """"""""""""



nem akarok, csak meg akarom érteni és ezért tettem fel így a kérdést, sőt nekem elég lenne ennek az időnek a fele is és fele fizetéssel, bőven, nem akarok megszakadni és a fizetés se kell olyan sok.


amúgy jobb ha megérti minden a sofőr a rendszer lényegét és nem automatikusan tartja be a szabályozást, hogy büntetés fenyegetésére tartja be azokat


köszönöm egyébként a válaszaidat.



egyébként se vezetek még sofőrként, régebben nyomtam 1 évet kamionon, most szerzem meg a GKI kártyát és akkor se akarok vezetni, csak biztonsági munkatartaléknak szánom, rosszabb időkre, ha a jelenlegi munkám megszűnik

2014. okt. 18. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!