Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha személyi igazolványt...

Ha személyi igazolványt csináltatunk 14 éves kor alatt, a 14. életév betöltése után szintén kell?

Figyelt kérdés

1. 2015. júliusában megyek Görögországba, személyi igazolvánnyal. (btw útlevél nincs) Június 25-én töltöm a 14-et és ha aznap megcsináltatjuk minimum, vagy maximum egy hét mire kipostázzák?

2. Ha megcsináltatom június 25 előtt, a határon olyan ürüggyel nem fogják elfogadni, hogy nem a 14. életév betöltésénél(??) csináltattuk?

3. Tudom, hogy 14 év alatt nem kell fizetni érte.

Köszönöm előre is. 13l



2014. okt. 29. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem a 14. születésnapjáig kapta meg a személyi igazolványt (7 és 12 évesek), A jogszabályban [link] nem találtam utalást, hogy mi történik ha egy hónappal a 14. szülinapod előtt igényled meg, de lehet van rá valami kiskapu, de ezt csak az okmányirodában tudják megmondani!
2014. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell.


1. Inkább minimum 1 hét, a hivatalos talán 21 nap, de többnyire 2 héten belül meg szoktak érkezni. Az 1 hét az a mázi kategória.

2. Tök mindegy. Akár egy 2 éves is igazolhatja magát az EU-n és a schengeni övezeten belül személyazonosító igazolvánnyal. Amíg érvényességi időn belül vagy, nincs gond. Senki nem fogja nézni, mikor csináltattad.

3. Ez így van.

2014. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!