Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1,9 dízel Opel Corsa,1996-os...

1,9 dízel Opel Corsa,1996-os létezik, hogy városban 4,5, de max.5 litert egyen?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ezt mondta, és kíváncsi vagyok, hogy igaz-e. Tételezzük fel, hogy gazdaságosan vezet. Létezik, hogy a kis Corsa ekkora motorral 5 litert egyen városban? Köszönöm!

2014. nov. 17. 03:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem emlékszek pontosan. Lehet, hogy csak 1,7-es a motor, és nem 1,9-es. Köszi a válaszokat.
2014. nov. 17. 03:46
 2/5 anonim ***** válasza:
1.7-es lesz az. Az én B vectrám városban 6.5-öt eszik. A corsánál elképzelhető hogy 5 környékén kijöjjön ha okosan vezet az ember.
2014. nov. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, az én B vectrámban is ugyanaz az 1.7-es motor van, csak a corsába tettek turbósat és turbo nélkülit is.
2014. nov. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

corsába nem raktak soha 1,9 dízelt


1,7 dti szívódízel volt,illetve az 1,7 cdti


ha jól emlékszem isuzu motorok, amik tényleg jól fogyasztanak


ha külvárosban használja normálisan, akkor 5ből ki lehet hozni

2014. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nah akkor előröl. A B Corsában volt 1.5-ös szívó és 1.5-öt turbós Isuzu blokk, illetve 1.7-es szívó Isuzu motorral is gyártódtak, de turbós 1.7 nem volt bennük.


Bár Opel Corsam nincs, de Opel Combom az van. 1.7 szívódízel motorral városban sem evett 5.5 liternél többet, igaz csak OMWn tankolok bele - pedig én abszolút nem vezetek óvatosan ( már amennyire lehet állatkodni ezzel a valamikori 60 lóval :D ). Óvatosan hajtva le lehet 5 liter környékére vinni.


Ezek a szívódízel rettenetek kis kasztnival igen jó fogyasztanak:

[link]


Akárcsak az SDI VW Polok:

[link]

2014. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!