Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Átmehetek egy autós iskolából...

Átmehetek egy autós iskolából egy másikba? (lent)

Figyelt kérdés
Megvan a KRESZ és az elsősegély is.Már egy hónapja hívom az oktatót,de sose ér rá.Nála szerettem volna vezetni,de nem várhatok örökké...Ezzel az oktatóval egy nagyvárosban (megyeszékhely) lennék,de ha oktatót váltok akkor a közeli kisvárosba mennék inkább vezetni (más iskolához).Még egy utolsó hetet fogok várni...Lehetséges ez?És hogyan?

2014. nov. 23. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Kikéred a kartonodat az iskolától, és átviszed azt a másik iskolába.

Sok adat nem lesz rajta, egy iktatási szám, vagy kód, illetve az adataid - a kód alatt lévő információk a közlekedésfelügyelet számítógépén van.

Iskolaváltást megakadályozni nem lehet, plusz fizetséget ezért nem kérhetnek, de ha az elmélet kedvezményes volt a különbözetet megfizetését kérhetik tőled.


Annak mondjuk nem sok értelmét látom, hogy a megyeszékhelyről kimenj vidékre, hacsak nincs ott is vizsgáztatás - vidékről általában a megyeszékhelyekre járnak be gyakorolni, ahol majd a vizsga is lesz (párhuzamos közlekedés, kötelező sávváltások, manőverek kisvárosokban nem gyakorolhatóak kellő módon)


Azt is illik figyelembe venni, hogy a jobb oktatóknál sorban állás van, az ő ideje is véges, nem egyetlen tanulóhoz kell alkalmazkodnia.

Nem tudom esetedben miért nem ért rá az oktató, de úgy nem igen lehet nekiindulni a vezetés gyakorlásnak, hogy márpedig 3 hét alatt biztosan levizsgázol, 2-3 hónap már igen jó idő, de sokan vannak, akik közel fél évig tart, amíg eljutnak az első vezetéstől a vizsgáig.

2014. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van,ha már ennyit vártam akkor nem szabad hagynom.Sok a vizsgája a héten azért nem rá,csak ugye jön a tél... A suliban meg tolongás van,ezért lenne másik város.
2014. nov. 24. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!