Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kártyás tachográf készülék...

A kártyás tachográf készülék honnan tudja, hogy új napi ciklust kezdtem? Le kell zárni valahogy a régit?

Figyelt kérdés
Például, ha 2 óra vezetés után pihenek 9 órát, és utánna vezetni kell megint, akkor az egy új napi ciklus kezdete lesz vagy a régi folytatása?

2014. nov. 24. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Le kell zárni a ciklust a Kezdő illetve Cél ország megadásával, de ha elfelejted az sem feltétlen gond (rendőre válogatja). A kiértékelő program tudni fogja megvolt-e a pihenő.
2014. nov. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó de hogyan? amikor elindulok akkor?
2014. nov. 24. 07:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor megállsz, Cél ország.

Mielőtt elindulsz, Kezdő ország.


(Beadás->1-es vezető->Cél ország)

(Beadás->1-es vezető->Kezdő ország)

2014. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Másik kérdés, hogy amikor először teszek be egy kártyát, akkor mit kell beadni a tachográfba? Egy vadi új szűz kártyát. Gondolom visszamenőleg 29 napra meg kell adni, hogy pihenőn voltam. Ezt hogy csinálom?
2014. nov. 24. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Sehogyan.

Szabis papíron igazolja a cég.

Ha új dolgozó vagy, akkor meg a munkaszerződést mutatod, azon látszik mikor kezdtél.

2014. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszaidat.


én úgy tudom, hogy minden kártyaberakásnál lehetőség van arra, hogy bevigyen a sofőr adatokat arra az időszakra, amikor nem volt bent a kártya a tachográfban. Ha erre az időszakra nincs adatbevitel, akkor egy adott ellenőrzésnél egy "lyukat" fog látni az ellenőr, amit igazolni lehet a szabadságos vagy pihenős papírral, amit a munkaadó állíthat ki. Szóval, nekem túl macerásnak tűnik, hogy ilyen papírokat tartogassak magamnál, ha simán elintézhetném a dolgot úgy, hogy a kártyaberakáskor beviszek egy pihenőt a tachográf segítségével az adott időszakra.


Van ilyen lehetőségem nem?

2014. nov. 25. 12:14
 7/8 A kérdező kommentje:
2014. nov. 25. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
fú nemtom. én annyit tudok, hogy kivenni, berakni. ennyi.
2014. dec. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!