Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány elvétele pl. :...

Jogosítvány elvétele pl. : ittas vezetés esetén. Ha autót vezettem (B kategória) ittasan és eltiltottak a vezetéstől, az az összes kategóriára érvényes A, B, C, D, E, M vagy csak a B-re?

Figyelt kérdés

2014. dec. 13. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem egyértelmű hogy nem csak a B-re.

Ha csak a B kategóriást tiltanák, akkor nem vezethetnél autót ittas vezetés miatt, de pl. kamiont igen?

2014. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Benne van, hogy mire tiltanak el.

És igen, létezik olyan, hogy valakit csak "B" kategóriára tiltanak el, még mondjuk C-től nem, tehát mondjuk teherautót vezet a munkájából kifolyólag és mivel ez a megélhetéséhez kell, így csak "B" kategóriára tiltják el, de a "C"-től nem.

De ez benne van a végzésben, vagy ítéletben, amit hoznak, hogy mire tiltanak el.

De természetesen akár teljes körűen is eltilthatnak.

2014. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik vezetéstől és kategóriától eltiltás is.

Mellesleg nem tudom miért van ez a megkönyörülés. Ha valaki a vezetésből él, extra hülyének kell lenni ahhoz, hogy részegen vezessen és kockáztassa a megélhetését. Ennek így nincs is visszatartóereje, mert "á, nincs gáz, a C megmarad, és tudok dolgozni". Bezzeg ha fél-egy évre bevonnák a jogsit, akkor pisloghatna, mint hal a szatyorban, és legközelebb jobban meggondolná az ittas vezetést. Na mindegy.

2014. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha valaki a vezetésből él, extra hülyének kell lenni ahhoz, hogy részegen vezessen és kockáztassa a megélhetését."

Ha tudnád hány ilyen hivatásos gépkocsivezetőt ismerek. Én is bevonnám az egész jogsit, de nem fél évre...

2014. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyi időre vették el a B kategóriát
2020. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Ha kategóriától tiltanak, akkor csak "lefelé" használhatod tovább. Tehát ha nyerges szerelvénnyel lekapcsolnak, a C-vel vezethetsz. Ha szólóban kapcsolnak le, akkor B-t vezethetsz. Ha B-vel kapnak el, akkor -ha van- A1,A marad. Felfelé nem. Ha B-t elveszik, nem vezethetsz C-vel, mivel a C feltétele a B megléte.
2021. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6/6 anonim válasza:----Nagyon,nagy hülyeséget írtál... Tapasztalat... Segédmotorral kapak el ittasan...elvették az "A" kateegóriám és a "B" belül a segédmotorkerékpár jogsit...===megmaradt:::: B, C, D jogsim!!!... Szerencsére!.
2021. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel a kettő közt nincs összefüggés. Ha B-t veszik el, akkor c,d -t is bukod. Motorjogsi nem kell a B-hez és felfelé
2021. aug. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem érted!.

Van egy olyan...hogy kategória eltíltás jármú fajtára...Nézz utána!

2021. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy van, de nem minden kategória esetében. Ha a b-t elveszik, akkor mindent buksz, amihez szükség van b-re. Pl. C,D.

Olyan nincs, hogy valaki nem vezethet személyautót, de kamiont meg buszt igen... Be is baszna. Fordítva viszont lehetséges.

2021. aug. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!