Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha fizető várakozóhelyen...

Ha fizető várakozóhelyen valaki megvár engem a kocsiban 1 órán keresztül, akkor sem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy ha ül valaki a kocsiban, akkor az nem minősül parkolásnak. Van-e ennek valami felső határa?


(Kecskeméten a belvárosban érdekelne)


2015. jan. 19. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Az utas vagy vezető az autóban nem mentesít egy percre sem a díjfizetés alól.
2015. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Köszi a lepontozást, de tudom, mit írok. A várakozás az várakozás, akkor is, ha tele a kocsi.

A megállás idejére nem kell fizetni, de az csak az utasok kiszállásához szükséges idő, max. 5 perc.

2015. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Idézet egy tavalyelőtti indexes cikkből:

"Egy jogszabályi kiskaput kihasználva ingyen parkolhatunk a fizetőövezetekben is, ha felnyitjuk az autó csomagtartóját, írja a Blikk. Ez ugyanis nem várakozásnak, hanem folyamatos rakodásnak minősül, és a vonatkozó rendelet a rakodás időtartamát nem határozza meg. A lap újságírói ki is próbálták a módszert: órákig állt az autójuk nyitott csomagtartóval fizetőövezetben, ők pedig távolabbról figyelték, de valóban nem bírságolták meg, több parkolóőr is elment mellette.

A Blikknek nyilatkozó parkolóőr azt mondta, hogy egyre gyakoribb a módszer, az autósok lezárják az utasteret, a csomagtartóból kiveszik az értékesebb tárgyakat, és úgy hagyják ott a kocsit.

Murányi József, az Emberibb Parkolásért Egyesület főtitkára szerint ha mégis megbírságolnak egy így parkoló autót, és az ügy eljut a bíróságig, akkor a parkolási társaság nem fogja tudni bizonyítani, hogy a tulajdonos bliccelt, nem pedig rakodott."

2015. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
A cikk folytatását miért hagytad ki? Abban leírják, hogy a díjmentesség csak tehergépjárműre vonatkozik, s legfeljebb 20 percre. A kérdéshez egyébként köz nincs.
2015. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Talán csak azért, mert nincs folytatása a cikknek?

[link]

2015. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
És szerintetek a parkolóőr stopperral méri az időt a megállástól számolva? Gondolatom szerint ha benne ülök, az nem igazán parkolás. Furának tartanám ha valahol megállok, szalad oda a parkolóőr hogy fizessek, mivel a megállási időt sem tudja hitelesen meghatározni.
2015. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

És miért ne lenne köze? Kinyitja a csomagtartót és a benne ülő utas pedig közli a parkolóőrrel, hogy igen..rakodunk.

Ebben mit nem értesz?

2015. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

5 percig tarthat a várakozás.

Viszont a valódi kiskapu a fénykép.


Nem tud lefényképezni ha ül valaki a vezetőülésnél, sőt ha még a tompítottat is felkapcsolod neki amikor fotózni akarna, akkor főleg.


Ugyanis akkor a fotón az látszódna, hogy lefotózott valakit aki épp leparkol vagy kiáll.


Én ezt csak Gödöllőn játszom meg a postánál. Ugyanis ultraköcsög dolog fizetős parkolót betenni a posta mellé. (ráadásul nagyon kicsi). Ott nem vagyok hajlandó fizetni. Kolléganő berohan a csomagokkal, feladja, addig kint megvárom. Igaz, egyszer se láttam még ott közterest bírságolni.


Pesten azért nem tuti, hogy megjátszanám.

2015. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mégsincs kiskapu?

A Cink.hu jogi szakértője szerint meg lehet büntetni azokat az autósokat akik így trükköznek, és egyáltalán nem mentesülhetnek a parkolási díj alól nyitott csomagtartóval. A Cink.hu szerint a fővárosi rendeletben valóban nincs olyan rendelkezés, ami a rakodást szabályozná a személygépkocsik esetében, de ez nem jelenti azt, hogy nyitott csomagtartóval történő megálláskor/várakozáskor ne kellene díjat fizetni.


A fővárosi rendelet szerint a közúti várakozóhelyeken a tehergépkocsik valóban várakozhatnak díj fizetése nélkül, azonban csak maximum 20 percig, és a rendeletben leírt jelzőtárcsával (ára: 1600 forint+áfa) ezt jelezni kell, de ez csak a tehergépkocsik részére lehetséges. Ha valaki az autójának a csomagtartóját nyitva hagyja, és elmegy a járműtől, akkor az még nem fog rakodásnak minősülni, mert a KRESZ-ben foglaltak szerint a rakodás nem folyamatos, így az ilyen jellegű megállás már várakozásnak fog minősülni, így díjköteles - írta a lap.

2015. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell stopper.


A vagy B esemény tűnik ki és/vagy beszállásnak?


a.

1.Autó megáll

2. vezető kiszáll

3. utas üldögél csendben


b.

1. autó megáll

2. vezető és utas kiszáll


Ha a vezető nincs a kocsiban, de a közelében sem, az csak várakozás lehet, semmiképpen sem megállás.

2015. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!