Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ingyenes parkolás Szekszárdon....

Ingyenes parkolás Szekszárdon. Ti hogyan értelmezitek? Többi lent:

Figyelt kérdés

(1)5

A gépjárművek magánszemély tulajdonosai, illetve a forgalmi engedélyben bejegyzett

üzembentartói, valamint azon magánszemélyek, akik a munkáltatójuk tulajdonában, vagy

üzemeltetésében lévő személygépkocsit, három-, vagy többkerekű motorkerékpárt, segédmotorkerékpárt

használnak, a gépjárművek rendszámára szóló, a bejelentett lakóhelyükhöz

legközelebb eső fizető parkolóban ingyenes parkolást biztosító „lakóhelyi parkolási

igazolólapot” (a továbbiakban: igazolólap) kérhetnek az üzemeltetőtől, ha a

forgalomtechnikai szabályozás miatt a bejelentett lakóhelyük előtt nem tudnak parkolni,

illetve a bejelentett lakóhelyük közvetlen közelében csak fizető várakozóhely van. Ez a

kedvezmény lakásonként legfeljebb 2 db járműre vehető igénybe.

Azon magánszemélyek,

akik ezt a kedvezményt nem tudják igénybe venni, mert nincs a tulajdonukban, vagy

üzemeltetésükben gépjármű, bármely egyenes ágú hozzátartozója tulajdonában, vagy

üzemeltetésében lévő gépjármű rendszámára igényelhetnek lakásonként 1 db, a bejelentett

lakóhelyükhöz legközelebb eső fizető parkolóban ingyenes parkolást biztosító „lakóhelyi

parkolást biztosító igazolólapot”. A kedvezmények az 1. melléklet szerinti kezelési költség

megfizetése esetén vehetők igénybe.


2015. jan. 19. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, ahogy le van írva! Szerintem egyértelmű.


Mi a gondod, mit nem értesz?

2015. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert én úgy, hogy ha van bejelentett címem, de nincs autó a nevemen, apukám autójára akkor is igényelhetek parkolási lapot, ha viszem a forgalmit és igazolom, hogy ő az apum (születési anyakönyvi kivonat). Kíváncsi vagyok, hogy mit írtok, mert ma elküldtek a vagyonkezelőnél.
2015. jan. 19. 18:58
 3/8 szántóvető ***** válasza:
" a bejelentett lakóhelyük közvetlen közelében csak fizető várakozóhely van."-ez a kitétel teljesül?mert akkor kötelesek adni igazolólapot.ha jól értem elhajtottak mint a magzatvizet,de milyen indoklással?
2015. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, az teljesül, csak fizetős van. Azzal az indokkal, hogy édesapámnak is itt kéne laknia, jelentsük be őt ide hozzánk ideiglenesre, és akkor lehet az ő nevére igazolólapot kérni. Vagy, irassam át a nevemre az autót...Pedig szerintem a leírtak alapján nem volt igaza. Valami olyasmit is mondott, hogy ez a kedvezmény csak akkor vehető igénybe, ha van idős ember pl a családban...ezt meg végképp nem értettem...
2015. jan. 19. 19:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma visszamentem, és megkaptam az igazolólapot.
2015. jan. 20. 13:52
 6/8 szántóvető ***** válasza:
jó hogy nem hagytad magad,gratula :)
2015. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mert én úgy, hogy ha van bejelentett címem, de nincs autó a nevemen, apukám autójára akkor is igényelhetek parkolási lapot"


Igen, ez van leírva az idézetben.

2015. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Látom azóta sikerült értelmezni...

:)

2015. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!