Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akkor most kell vennem egy...

Akkor most kell vennem egy Fejér megyei matricát, és az 1000x Ft kezelési költséget?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy múlt héten hétköznap olvastam, hogy az M1-esen nem kell Fejér megyei matrica. Azon a héten hétvégén Győrből felmentem Pestre Fejér megyei matrica nélkül. Erre most olvasom (hírportálon), hogy februártól nem kell Fejér megyei matrica.
2015. jan. 27. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már ők maguk sem tudják.

A sajtóközlemény szerint azok visszakérhetik a pénzt, akik csak azért vettek matricát, blablabla...

De azt, hogy ha valaki nem vett, pedig kellett volna, de elsejétől mégsem...

2015. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ha veszek matricát(januárban még utólag is lehet), és utána vissza is igényelhetem?

Mert ez így kicsit bonyolultabb, mintha nem büntetnének januárban :)

2015. jan. 27. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, országos matricád sem volt? Szóval a GyMS, KE és Pest megyei matricád megvolt, csak a Fejéri hiànyzott?
2015. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
pontosan
2015. jan. 27. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Ráérsz agyalni ha megkapod a csekket! Akkor majd besétálsz az első ügyfélszolgálatra, kifizeted az útdíjat, és bemutatod nekik. Ahol azt olvastad, hogy nem kell a Fejér megyei matrica az M1-re, ott azt nem írták, hogy eltörölték az ügyintézési díjat is azoknak, akik januárban mentek, de február végéig megveszik a "matricát"?
2015. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nah, ezt a választ kaptam a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt-től.


"Megkeresését köszönettel fogadtuk.


A jelenleg hatályos, az autópályák, autóutak és főutak használatának díjáról szóló, többször módosított 36/2007. (III. 26.) GKM rendelet („Díjrendelet”) értelmében a január 25-i közlekedés során valóban szükséges lett volna Fejér megye területére érvényes jogosultság megléte.


Amennyiben Önnek ez miatt nem került kézbesítésre pótdíjfizetési felszólítás, és a rendelet módosítás várható hatályba lépéséig (február 1.) nem közlekedik az érintett szakaszon,

akkor nem szükséges megváltani a Fejér megyei matricát.


Kérjük, hogy február 1-et követően szíveskedjék felkeresni honlapunkat, ahol addigra már lesz lehetősége tájékozódni az új szabályozásról,

amennyiben a rendelet módosítás hatályba lépett."

2015. jan. 28. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!