Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik az a motoros jármű,...

Melyik az a motoros jármű, amivel lehet közlekedni a levegőben mindenféle engedély nélkül, bizonyos repülési magasság alatt?

Figyelt kérdés
pl.: Kisteljesíményű sárkányrepülő. Siklórepülő.
2015. febr. 14. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Repülő, de figyelj, hogy utasként szállj fel a gépre!
2015. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy, hogy én vezetem.
2015. febr. 14. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen jármű.

Nem való a majom kezébe borotva... képzés nélkül levegőbe emelkedni és röpködni, nem kéne azt csak úgy minden papír nélkül

2015. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, azért gondoltam, mert a szárazföldön ott a bicikli, nem kell rá semmilyen papír. A vizen, meg a csónak, arra sem kell. Akkor csak van aolyan amivel lehet repülni, és nem kell rá papír.
2015. febr. 14. 21:31
 5/10 A kérdező kommentje:
igaz ezek nem motorosak, de van kisteljesítményű motoros bicikli, arra sem kell.
2015. febr. 14. 21:32
 6/10 anonim válasza:
Még siklóernyőre is kell.
2015. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, a légi közlekedés alapvetően egy veszélyesebb műfaj lenne, mint a közúti, ha nem volna olyan részletesen szabályozott, mint amilyen manapság. Engedély nélkül még egy drónt sem vezethetsz a legtöbb orszàgban, nemhogy siklóernyőt vagy motoros sárkányt.


Egyébkènt a vasút is ugyanilyen terület, ott is azért alacsony a balesetek száma, mert nem csattoghat bárki végig egy drezinával Hegyeshalomig. Ezzel szemben nézd meg, hogy hullanak a biciklisek a közutakon - vagy mondok durvábbat: még az vezetői engedélyhez kötött személyautósok is...

2015. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, teljesen mindegy hogy "szerinted" mi van.

A jelenleg érvényben lévő, és senki által be nem tartott jogszabály szerint még egy drón vezetéséhez is pilóta jogosítvány szükséges.

Ha mindenképpen szeretnél egy posztumusz Darwin-díjat a kendácsolt repülő szerkezeteddel, az a te dolgod lenne... ha ezzel másokat nem veszélyeztetnél.

[link]

2015. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A te repülő szerkezetedet téglákkal teli hátizsáknak hívják, és egy tetszőleges Duna-hídról elrugaszkodva lehet használni :P
2015. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat. Többnyire az érdekelt, hogy kis sárkányrepülőre kell-e, meg a siklórepüléshez. Azt tudom, hogy az ejtőernyőzéshez kell tanfolyam, ami végén kapsz igazolványt. Aki azt írta, hogy: "a te repülő szerkezeted", azt megnyugtatnám, hogy nincsen semmilyen repülő szerkezetem, tehát nem kell félned, hogy a fejedre sz*rok, pedig az lenne az első dolgom. A téglák meg jó helyen vannak az udvaron a garázs mellett. Akár még jó vicc is lehetett volna, de elb*sztad.
2015. febr. 15. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!