Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Több sikeretelen kresz vizsga...

Fruzsi085 kérdése:

Több sikeretelen kresz vizsga után, azt az infót kaptam, hogy orvosi szakvéleménnyel arról hogy DISZLEXIÁS vagyok, tudok úgy vizsgázni, hogy papír alapon történik a vizsga. Azt nem tudták megmondani, hogy hol kell intézni ezt, és ki add szvéleményt?!

Figyelt kérdés
Kresz vizsga, nehézségek

#papír alapú vizsga #sikertelen kresz
2015. márc. 15. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Már ne haragudj, de nem mindegy hogy egy 17 colos érintőképernyőn, vagy egy A4-es lapon kell olvasnod.

Mert mind a kettőn kib.szott betűk vannak ha jól tudom.

2015. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vezetéshez szükséges EÜ alkalmassági vizsgálat nem terjed ki a szöveg értelmezési képességre, a B kategóriához szükséges 8 általánost elvégzését igazoló bizonyítványt pontosan azért kérik, mert azzal látják bizonyítottnak, hogy a tanuló tud írni, olvasni.

Nem tudom a betegséged mennyire súlyos, de ha a vizsgakérdések elolvasása, értelmezése nehézséget okoz, abból az orvos arra következtet(het), hogy a jelzőtáblák értelmezése sem fog menni, nem vagy vezetésre alkalmas.

Nagyobb csomópontoknál, ahol mindenféle útirány jelző táblák vannak, feliratokkal, nyilakkal, sematikus rajzokkal, s ráadásul nagy sebességgel közlekednek, menet közben kell döntened, hová kell besorolni a helyes irány tartásához.


Valóban létezik olyan, hogy egészségügyi problémák miatt, orvosi igazolással bizonyos kötelezettségek alól mentesülhet a tanuló, vagy a vezető.

Vezethet biztonsági öv nélkül, vagy nem kötelező neki tolatásnál hátra fordulni, ha erre egészségügyileg nem képes, de ezt orvosnak igazolni kell, s ennek tudatában olyan oktatást kap (pl. megtanul biztonságosan tolatni a három tükör használatával).

Példának fel lehet hozni a mozgáskorlátozottakat, akik átalakított autót vezethetnek, de vezethetnek.

A látás az, amire az alkalmassági vizsgálat ki van élezve.

Meglátni, észre venni, helyesen cselekedni - ez alapvető.

A látást lencsével lehet korrigálni, de a feldolgozás, cselekvés kizárólag a tanulón múlik.


Vissza mehetsz a házi orvoshoz, vagy az alkalmasságit kiállító orvoshoz a problémáddal.

Ő viszont nem minősíthet, nem mentesíthet, első fokon vezetésre alkalmatlannak nyilvánít.

Másodfokon, megyei szinten, az orvosi bizottság adhatja meg az alkalmasságit, ők szabhatnak feltételeket, amelyeket az alkalmassági lapon fel is tüntetnek.

2015. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kímerítő választ! Utánajárok!
2015. márc. 18. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!