Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nem lenne kihelyezve a...

Ha nem lenne kihelyezve a "Kivéve kerékpár" kiegészítőtábla, kerékpár akkor is behajthatna?

Figyelt kérdés

A teszt szerint igen. Nem elírás?

[link]


A behajtani tilos táblán (egyirányú utcán) kerékpáros akkor hajthat be, ha arra "Kivéve kerékpár" kiegészítőtábla ki van helyezve.

A Mindkét irányból behajtani tilos tábla esetén miért van ez másképp? Pontosan mit ír erről az ide vonatkozó jogszabály?



2015. márc. 18. 16:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A kérdésben lévő kép nagyban: [link]
2015. márc. 18. 16:28
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha kint van a kivéve kerékpár, akkor behajthat. Ha nincs, akkor nem.
2015. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha tolod a biciklit, akkor be. De egyébként nem, csak ha meg van adva a kivétel. A kérdés lesz a hibás.
2015. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Itt [link]

és itt [link] és itt [link]


"„Mindkét irányból behajtani tilos” (40. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra mindkét irányból tilos behajtani;"


Nem látom sehol, hogy a tábla alapból ne tiltaná a kerékpárt.

-----------

Ha tolom a biciklit akkor gyalogosnak számítok, akkor eleve nem vonatkozik rám a tábla.

2015. márc. 18. 16:58
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. márc. 18. 17:02
 6/19 anonim ***** válasza:

Pedig jó a kérdés, és a válasz is helyes, nem írták el. Itten tessék elolvasni a 14. § (14)-es bekezdését:

[link]

2015. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

@17:05

Csak azt találtam ott is amit fentebb írtam, arra vonatkozó állítást nem, hogy kerékpárt nem tilt a tábla.

Idézd kérlek!

2015. márc. 18. 19:08
 8/19 anonim ***** válasza:

(((Ilyenkor mindig eszembe jut Newton I. törvénye… No mindegy.)))


> „(14) Ha az (1) bekezdés n) pontjában említett jelzőtábla alatt „KIVÉVE ENGEDÉLLYEL”, „Kivéve taxi”, vagy „Kivéve ..... (tömegközlekedési vállalat)” feliratú kiegészítő tábla van, az útra engedéllyel rendelkező vagy a kiegészítő táblán feltüntetett járművel, továbbá KERÉKPÁRRAL és állati erővel vont járművel szabad behajtani.”


És akkor a biztonság kedvéért még megjegyzem, hogyha a képről a feladat szerint lehagyjuk a „Kivéve kerékpár” kiegészítő táblát, akkor még mindig ott marad a „Kivéve engedéllyel” kiegészítő tábla.

2015. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Viszont akkor mi értelme van a "Kivéve kerékpár" kiegészítőtáblának, ha ugyan úgy behajthat a nélkül is? (Amennyiben a "kivéve engedéllyel" kint van)

Szimplán egyértelműsítés céljából?

2015. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

@19:17 Köszi, ment a zöld. Nagyon profi vagy. Oktató vagy?


Akkor ezek szerint nem jól írja itt:

[link]


• Mindkét irányból behajtani tilos

Ennél a táblánál ugyancsak tilos kerékpárral behajtani, kivéve, ha valamilyen kivételt jelző tábla szerepel a fenti tábla alatt.



[link]


@19:38

Szerinted ezt hány kerékpáros tudja?

Van hogy rendőr nem tudja (tudok más esetről, személyautós eset ahol az utca rendőre tudta rosszul, a személyautós meg teljesen szabályos volt ...), én se tudtam.

Ha véletlenül rendőr büntetni akarna e miatt akkor megemlítem a közúti közlekedés 14.§ (14)-es bekezdését.

2015. márc. 18. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!